reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saati

WearOS yok; işte Xiaomi Mi Watch akıllı saati çalışırken gösteren ilk video [İzle]

5 Kasım tarihinde Mi CC9 Pro akıllı telefon ile beraber tanıtılacak Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelini çalışırken gösteren video yayımlandı.

Apple Watch’a benzer bir tasarıma sahip olan akıllı saat modeli Xiaomi Mi Watch, yayımlanan video ile netleştiği üzere Android tabanlı WearOS işletim sistemi ile gelmiyor. Bunu yerine modelin saatlere özel MIUI üstüne kurulduğu aktarılıyor. WearOS bekleyenleri üzen bu gelişme, yine de elbette dünyanın sonu değil. Mevcut arayüzü de oldukça güzel olan model, uygulama çalıştırabiliyor olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Burada çok merak uyandıran ürün için ufak boyutlu birçok uygulamanın hazırlandığı görülüyor. Uygulamaları 3×3 diziliminde sıralayan Mi Watch akıllı saat, koyu arayüz desteğiyle geliyor ve yukarıdaki video içerisinde de görüldüğü üzere akıcı çalışıyor. Biraz kalın olduğu dikkatlerden kaçmayan kare yapıdaki model, yerleşik uygulamalarıyla özellikle Çin pazarında ses getirecek gibi görünüyor. Çünkü görülen birçok uygulamanın sadece Çin’e özel olduğu aktarılıyor. Bir uygulama marketi de olacak denilen saat, ufak ekranında video dahi oynatabiliyor.

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için diğer detaylar ise şöyle

Snapdragon 3100 işlemci ile yolda olan saat, eSIM desteğini taşıyor. Saatin içinde GPS ve NFC birimleri de yer alırken, ürünün gövdesinde bir hoparlör ile mikrofon da yer alıyor. Bu sayede saat bağımsız hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekten gelen telefonu Mi Mix Alpha