reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için hem iyi hem kötü haber

5 Kasım tarihinde Mi CC9 Pro akıllı telefon ile beraber tanıtılacak Xiaomi Mi Watch akıllı saat için yeni bir paylaşım daha yapıldı.

Apple Watch’a benzer bir tasarıma sahip olan akıllı saat modeli Xiaomi Mi Watch, biliyorsunuz şimdiye kadar hep Android tabanlı WearOS işletim sistemi ile gelecek deniyordu. Ancak modelin yazılımına yönelik son paylaşımda WearOS’un adı geçmedi. Ayrıca gösterilen arayüzü de farklı olan saat, bazı kaynaklara göre Xiaomi’nin kendi işletim sistemini kullanıyor. Eğer bu doğruysa gerçekten kötü bir haber ve birçok kişiyi oldukça üzecek gibi duruyor. İyi haber ise WearOS ile gelmeyecekse bile saate farklı uygulamaların yüklenebilecek olması. Burada karşımıza çıkan ilk uygulamalar WeChat, QQ, Alipay, Keep (Egzersiz için) ve DiDi (Uber benzeri) oluyor. 5 MB altında boyuta sahip olacağı aktarılan uygulamalar, saatin yapabildiklerini ciddi şekilde artırabilecek gibi görünüyor. Ancak bu uygulamaların yüzde 90’ının Çin’e özel kalacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WearOS söylentilerinin en büyük dayanağı olan Snapdragon 3100 işlemci ile yolda olduğu kesinleşen ancak WearOS ile gelmezse gücünü biraz boşa harcayacakmış gibi duran saat, aşağıda görebileceğiniz üzere siyah üstüne renkli bir arayüze sahip. Burada da Apple Watch’ı andıran model, biliyorsunuz eSIM desteğini de taşıyor. Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinin içinde ayrıca GPS ve NFC de bulunuyor. Gövdesinde bir hoparlör ile mikrofon da yer alan modelin, bağımsız görev yapabilecek olmasıyla sevindiriyor.

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat Türkiye’ye de gelecek

Daha önce de söylediğimiz gibi Apple Watch’tan çok daha ucuza satılacak modelin, bu açıdan Türkiye’de büyük bir şansı bulunuyor. Henüz yurt dışı fiyatı sızmayan saat, gerçekten birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Bu ürün Android telefon sahiplerini WearOS ile gelmezse bile fazlasıyla memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekten gelen telefonu Mi Mix Alpha