reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat neden yuvarlak tasarımla gelmedi?

Xiaomi Mi CC9 Pro yanında tanıtılan Xiaomi Mi Watch akıllı saat modeli neden yuvarlak tasarımla gelmedi? İşte bu merak edilen sorunun cevabı;

WearOS işletim sistemi üstüne kurulan saatlere özel MIUI arayüz ile tasarlanan Xiaomi Mi Watch akıllı saat, görebileceğiniz üzere diğer WearOS saatler gibi yuvarlak bir gövdeye sahip değil. Burada direkt olarak Apple Watch‘ı akıllara getiren model, firmanın bu tercihi nedeniyle bazıları tarafından ciddi şekilde eleştirildi. Çünkü halen birçok kişi yuvarlak saat tasarımını daha çok seviyor. Firmanın da elbette yuvarlak tasarım konusunda planları olmuş. Ancak Xiaomi’nin resmi açıklamasına göre dikdörtgen ekran ciddi avantajlar getiriyor. Söylendiği kadarıyla bu yapı sayesinde ufak ekranda “daha çok bilgi gösterebiliyor, daha iyi okuma yapılabiliyor“. Dikdörtgen ekranı kontrol etmenin de daha iyi olduğu aktarılıyor. Kısıtlı alana sahip saatler için bu unsurların çok önemli olduğunu belirten Xiaomi, bu kararında haklı görünüyor. Bu açıklama yuvarlak ekranlı Xiaomi Mi Watch Pro akıllı saat dedikodularını da rafa kaldırmış olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için kısa bir özet yaparsak

Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip. Saatin başlangıç fiyatı 185 dolar seviyesinde. Dikkat çeken Mi Watch Premium Edition isimli sürüm ise normalden farklı olarak safir cam ile korunuyor ve paslanmaz çelik kasaya sahip. Aynı zamanda metal kayış ile gelen sürümün fiyatı ise 285 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video