reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 ile iPhone modelleri arası müzik paylaşımı

iPhone ile kulaklık paylaşmadan müzik paylaşma [Nasıl yapılır?]

iOS 13, iPhone sahipleri için çok keyifli ve bir o kadar da işlevsel bir özellik sunuyor. Kulaklığınızı paylaşmadan müziğinizi paylaşabilirsiniz.

iOS 13 pek çok işlevsel özelliği iPhone modellerine getirdi, ancak bu özellikler arasından biri müzik tutkunları için öne çıkıyor. “Birlikte müzik dinleme” deneyimi çok uzun zamandır hayatımızda. Geçmişten günümüze gelen 3,5 mm’lik kulaklık girişi çoğaltıcıları hala satılan ürünler arasında. Hatta Spider-Man Far From Home’da Peter Parker’ın MJ’i etkileme çabası içinde dahi kulaklık girişi çoğaltıcı bir adaptör yer alıyordu. iOS 13’te ise bu sıkıntı tamamen dijital olarak çözülüyor. Ne kablolu bir kulaklığa ve adaptöre ne de kulaklığınızı paylaşmanıza gerek kalıyor. Tabii eğer Apple’ın desteklediği kulaklıkları kullanıyorsanız.
iOS 13 ile iPhone modelleri arası müzik paylaşımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13.1 ile iPhone modelleri arası müzik paylaşımı

iOS 13.1 (ve iPadOS 13.1) sürümünü kullanıyorsanız, destekleyen kulaklıklar şunlar: AirPods, AirPods Pro, Powerbeats Pro, Powerbeats 3, Beats Solo Pro, Beats Solo 3 Wireless, Beats Studio 3 Wireless, BeatsX. İşlem ise hayli basit. Müzik dinlediğiniz serviste bir cihaza bağlanmanızı sağlayan paneli açmanız gerekiyor. Bu panel örneğin Spotify’da ekranın sol alt tarafında yer alıyor. Apple Music ise tam ortaya konumlandırmış. Bu panelde Spotify’da Diğer Cihazlar sekmesinden Apple Music’te ise doğrudan açılan ekrandan Sesi Paylaş diyerek paylaşım yapabiliyorsunuz. Ancak müziği paylaşmak istediğiniz kişinin yanında olmanız gerekiyor. Karşı tarafa müzik paylaşım talebi gidiyor ve kabul edildiğinde birlikte dinlenmeye başlanabiliyor. Özelliğin Apple Music ile sınırlı olmaması ise elbette büyük bir artı.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro tanıtımı