reklamı kapat

POPÜLER

iPhone iOS 13 özellikleri

iOS 13 ile rehberinizde olmayan numaralardan gelen çağrıları sessize alma [Nasıl yapılır?]

iOS 13 ile beraber iPhone kullanıcıları bazı yeni yeteneklere de kavuştu. Onlardan biri de bilinmeyen numaları içeriyor. Rehberinizde olmayan kişilerden gelen aramalar sessize alınabiliyor.

Advertisement

iPhone kullanıcılarının iOS 13 ile beraber elde ettiği yeni yeteneklerden biri de bilinmeyen numaralar üzerindeki kontrol. Gün içinde telefonla konuşmaktan özellikle hoşlanmıyorsanız ve rehberinizde var olmayan bir numaranın sizi aramasını istemiyorsanız yeni özellik bunu otomatik olarak önleyebiliyor. Bu sayede istenmeyen reklam aramalarından da kurtulmak mümkün oluyor. Elbette bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken ilk şey cihazınızı iOS 13’e yükseltmek. İşletim sistemi yükseltildiğinde özellik kapalı olarak ayarlardaki yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 özelliği rehberinizde kayıtlı olmayanları sesli mesaja yönlendiriyor

Özelliği açmak için Ayarlar > Telefon > Bilinmeyenleri Sessize Al adımlarını takip etmeniz gerek. Bu özelliği açtıktan sonra bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınarak aramayı yapan kişi sesli mesaja yönlendiriliyor. Aynı zamanda her ne kadar telefonunuz çalmasa da Son Aramalar kısmında sizi arayan numarayı görüntüleyebiliyorsunuz. Özellik rehberde olmayan herkesi sessize aldığı için, söz konusu kişiler rehbere eklendikten sonra tekrar çağrılar aktif hale geçiyor. iPhone kullanıcıları sesli mesajlarını arama uygulamasında sağ alt sekmeden kontrol edebiliyor. Sesli mesaj kullanımı için operatörünüzle bir ön ayar yapmanız gerekebileceğini hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

iPhone 11 Pro için geliştirilen kamera gizleyen kılıf tasarımı