reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro’nun devasa kameralarını “gizleyen” kılıf tasarımı [Video]

iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max modelleri gelişmiş kamera teknolojileriyle öne çıksa da, bazı kullanıcılar için devasa kameralar tasarımı bozuyor.

Apple’ın bugüne kadarki en gelişmiş kamera sistemine sahip olan iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max modelleri üçlü kamera kurulumundan güç alıyor. Deep Fusion teknolojisiyle fark yaratmaya hazırlanan cihazların tanıtımından sonra ise en çok konuşulan nokta bir kez daha tasarım tercihi oldu elbette. Bugüne kadar bir iPhone modelinde gördüğümüz en büyük kameralara yer veren yeni nesil modellerin üçlü kamera kurulumu stres çarkı da dahil olmak üzere pek çok farklı nesneye benzetildi. Bazı kullanıcılar içinse bu tasarım detayı Apple’ın “sadelik” anlayışına tamamen tersti. Güney Koreli cloudandco design studio ise yeni kılıf tasarımıyla bu sorunu ortadan kaldıracak çözümü sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro için kamera saklayan kılıf

Konsept tasarım minimum teknolojiyle beslenirken, iPhone’ların sadeliğini de korumayı amaçlıyor. Gövdeyi olabildiğince kalınlaştırmayacak şekilde tasarlanan kılıfın arkasında kızaklı bir yapı bulunuyor. NFC teknolojisinden beslenen bu kızaklı sistemde kızağı aşağı doğru kaydırıp kameraları ortaya çıkardığınızda cihazda kamera uygulaması otomatik olarak açılıyor. İşiniz bittikten sonra yeniden kızağı yukarı itip, üçlü kamera sistemini gizleyebiliyorsunuz. Roze altın, beyaz, gri ve kırmızı dışında bir de iPhone 11 Pro modelleriyle sunulan gece yeşili renk alternatifiyle eşleşecek şekilde beş farklı renk seçeneğiyle gelen kılıflar ne yazık ki şimdilik bir konsept olarak kalıyor. Kılıfın çalışma şeklini haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.

Yeni nesil iPhone modellerinin Türkiye’de hala satışa sunmadığını da hatırlatalım. Cihazların Türkiye fiyatı belli değil. Ancak modeller 18 Ekim’de satışa çıkacak.