reklamı kapat

POPÜLER

retro fotoğraf uygulaması

Retro kameralardan çekim yapan fotoğraf uygulaması

Retro kameraların kendine has çekimlerini özlediyseniz illa eski bir kamerayla film banyosu seanslarına başlamanız gerekmiyor. Fotoğraf uygulaması NOMO nostalji hissini dindiriyor.

Uygulama mağazalarındaki sayısız fotoğraf uygulaması en yeni ve gelişmiş çözümleri kullanıcılarla buluşturarak mobil fotoğrafçılığa da sınıf atlatıyor. Peki ama retro hayranları? Eski fotoğraf makinelerinin çektiği o nostalji dolu fotoğrafları özlediyseniz sizin için de bir uygulama mevcut! “İşin keyfi film banyosunda!” diye düşünenlerden değilseniz NOMO, akıllı telefonunuzla sizi nostaljik dönemlere götürüyor. Uygulama retro kameraların bir nevi simülasyonunu sunuyor. Polaroid‘den tutun da Nintendo Game Boy‘un kamerasına kadar seçenekler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğraf uygulaması NOMO nosyalji severlere hitap ediyor

Kameralarla beraber arayüzde de o kameraları hatırlatacak ufak tefek değişimler oluyor. Hatta söz konusu Polaroid’se interaktif çekim bile mümkün! Fotoğrafı çektikten sonra ön izlemesini açıp telefonunuzu sallarsanız fotoğraf yavaş yavaş ekranda beliriyor. Yeni nesil şipşak fotoğraf makinelerinde bu nostaljiyi bulmak mümkün değil şimdiden söyleyelim. Çünkü yeni nesil cihazların baskı teknolojisi bu “fotoğraf filmini sallama” aksiyonunu ortadan kaldırıyor.

NOMO ücretsiz bir uygulama olsa da uygulama içi satış ve abonelik sistemi barındırıyor. Uygulamayı indirdiğinizde bir tane ücretsiz kameranız oluyor. Daha fazlası için dilediğiniz modelleri tek tek satın alabilirsiniz. Satın alınabilen modeller 12,99 TL‘den kullanıcılarla buluşuyor. Mağazada ücretsiz bir iki modele rastlamak mümkün. Yıllık aboneliğin 153 TL olduğunu da ekleyelim. iOS ve Android için sunulan uygulama platformdan platforma fiyat farklılığı gösterebilir. Fotoğraf uygulaması haberin en altındaki uygulama kutucuğundan indirilebiliyor.

İlginizi çekebilir

Photoshop’a taş çıkaran fotoğraf düzenleme uygulaması