reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Volvo XC40

Ön bagaj göründü; elektrikli Volvo XC40 için yeni ipuçları [Video]

Elektrikli Volvo XC40 için paylaşılan resmi detaylar, tasarım ve kullanım alanımdaki beklentileri çok da yanıltıcı nitelikler üzerine kurulmuyor.

Elektrikli Volvo XC40 cephesinin resmi tanıtım etkinliği için geri sayımımız devam ederken, geçtiğimiz hafta içerisinde gelen ilk özelliklerle birlikte masanın üzerindeki detaylar netleşmeye başlamıştı. Marka mühendislerinin, elektrik ünitesine özgü olarak modelin altyapı mimarisinde yaptığı değişiklikler ve genel ünite yerleşimini merkeze alan ilk detayların ardından bugün de resmi kaynaklardan önemli diyebileceğimiz parçaların paylaşıldığını görüyoruz. Yeni ipuçlarıyla birlikte ön bölümündeki bagajını ilk kez gördüğümüz XC40’ın bu tarihi versiyonu, tasarımsal farklılıklarıyla da dışarından bakıldığında kolayca ayırt edilebilecek noktalara sahip olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Volvo XC40, 16 Ekim’de sahneye çıkıyor

Her ne kadar şu anda performans dinamikleri üzerinde yoğun bir merak olsa da, Volvo’nun temel farklılıkları kademeli olarak paylaşması bizce oldukça önemli. Özellikle elektrikli araçların önemli getirilerinden olan yaşam ve kullanım alanı zenginliği buna fazlasıyla dahil. Açıklanan yeni bilgilere baktığımızda kullanıcıları içten yanmalı motorun yerinde karşılayacak olan bagaj bölümünün hacmi yaklaşık 30 litre civarında olacak. Bu da özellikle market alışverişi gibi nispeten daha ufak parçaların yerleşimi için oldukça işlevsel. Elektrikli araç sahiplerinin şarj kablolarını da ağırlıklı olarak bu bölümde depolamayı tercih ettiğini de daha önceki örneklerden anımsayabiliyoruz. Elektrikli XC40’ın tasarımı konusundaki dikkat çekici noktasıysa ön ızgarası olacak. Yine bu tek parçalı “kapalı” yapıyı Niro, Ioniq ve diğer pek çok üyeden anımsamak mümkün. Resmi tanınımı için önümüzde yaklaşık 2 haftalık zamanı kalan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.