reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC40 Recharge

400 kilometre menzille geldi; işte elektrikli Volvo XC40 Recharge

Tanıtımı için uzun süredir geri sayım gerçekleştirdiğimiz elektrikli otomobil Volvo XC40 Recharge, beklentileri karşılayacak teknik özellikleri beraberinde getirdi.

Performans odaklı Polestar‘ın elektrik geleceğinden sorumlu olarak yeniden yapılandırılması, ürün gamının tamamında yeni nesil hibrit birliktelikleri ve karbon salınımının azaltılması için kısa-uzun vadeli planlama… Volvo, geleceğin ulaşım dünyası için son birkaç yıldır attığı adımları adeta bir yapboz parçası gibi işlerken, bu parçaların bir araya gelmesiyle oluşan resmin ilk nüshası bugün düzenlenen etkinlikle resmiyete kavuşuyor. Son birkaç haftadır ipuçları üzerinden gündemini oluşturmaya Volvo XC40 Recharge, kendinden sonra gelecek elektrikli modeller için bizlere önemli mesajlar veriyor. 400 kilometre gibi gayet tatminkar bir menzil değeriyle tanıtılan elektrikli XC40 versiyonu standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyla sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil Volvo XC40 Recharge teknik özellikleri

XC40 ailesinin bu yeni versiyonu tanıtımı öncesinde bazı özellikleri zaten netleşmiş bir model olarak hafızalarımızdaki yerini almıştı. Sadece şirketin ilk tamamen elektrikli otomobili olmakla kalmayan Volvo XC40 Recharge, aynı zamanda Google’ın Android işletim sistemi tarafından desteklenen tamamen yeni bilgi-eğlence sistemini kullanan ilk Volvo modeli olmasıyla da dönüm noktası niteliğini taşıyor. Android destekli bu bilgi-eğlence sistemi, şirketin internet bağlantılı dijital hizmetler platformu Volvo On Call ile tamamen entegre bir şekilde çalışıyor. Volvo On Call ile plug-in hybrid araç sürücüleri elektrikle ne kadar sürüş yaptıklarını takip edebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge modelinin öne çıkan teknik özellikleri kısmında kullanıcıları en çok ilgilendiren noktalardan birisi şüphesiz şarj dinamikleri. Bu noktada resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara baktığımızda hızlı şarj desteği devreye giriyor. Araç bu sayede bataryasının yüzde 80’ini sadece 40 dakika içinde şarj edilebilecek nitelikte olacak. Ön ve arka aksta konumlandırılan iki elektrik motorunun bir araya gelmesiyle de ortaya 408 beygir gibi spor otomobilleri aratmayacak bir değer çıkıyor. Ön bölümünde içten yanmalı bir ünite taşımamasından ötürü yaklaşık 30 litre ek bagaj hacmi barındıran elektrikli otomobil ile ilgili satış ve fiyat planlamasını önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Volvo imzasıyla dünyanın ilk otomobil ile bisiklet kaskı çarpışma testi