reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Polestar 2

Volvo destekli elektrikli otomobil Polestar 2’nin Avrupa fiyatı belli oldu

Dünyanın en önemli otomobil firmalarından Volvo, alt markasından gelen tamamen elektrikli Polestar 2 modelinin Avrupa fiyatını belirledi.

Dünyanın en güvenli otomobillerini hazırlayan Volvo, Polestar markasıyla elektrik tarafında da öne çıkmak istiyor. İşte bunun için hazırlanan ve uzun süre önce lanse edilen Polestar 2, Avrupa’da yaklaşık olarak 59 bin euro fiyat etiketiyle elde edilebilecek. Aracın fiyatı konusunda hatırlarsınız başta kesin bilgiler verilmemişti. 2020 yılında üretime gireceği belirtilen elektrikli otomobilin o zaman 63 bin dolara satılacağı aktarıldı ve bunun başlangıç fiyatı olduğu söylendi. Firma daha sonra aracın fiyatını 40 bin dolara kadar çekeceğini belirtmiş ancak bunun için de üretimin ikinci yılının beklenmesi gerektiğini söylemişti. Artık netleşen 59 bin euro Avrupa fiyatıyla pazarda Tesla Model 3‘ün Long Range AWD versiyonu karşısına konumlandırılan ve ülkeye göre ufak farklar olmasına rağmen benzer etikette satılan araç, Model 3 almayı düşünenlerin aklını çelecek gibi görünüyor. Çünkü Volvo’nun üretim konusundaki kalitesi nedeniyle Polestar 2’nin özellikle belirli bir yaşın üstündekileri daha çok etkileyeceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo destekli Polestar 2 büyük ses getirecek

Tasarımsal olarak güzel görüne ve farlarıyla temelde bir Volvo olduğunu hatırlatan otomobil, Polestar 1 ile birçok tasarım çizgisini paylaşıyor. Kokpitinde geniş bir dokunmatik ekran ve dijital gösterge takımı yer alan otomobil, Volvo’nun ikonik direksiyon simidiyle geliyor. Araç teknik olarak baktığımız zaman tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, genel olarak elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Polestar 1 videosu