reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Polestar 2

Volvo destekli elektrikli otomobil Polestar 2 ve çıkan güzel özelliği

Dünyanın en önemli otomobil firmalarından Volvo, alt markasından gelen tamamen elektrikli Polestar 2 için güzel bir özellik sunuyor.

Volvo, büyük önem verdiği Polestar markasıyla elektrikli otomobil tarafında ses getiriyor. Bu taraftaki firmanın en önemli modellerinden birisi ise daha önce de söylediğimiz üzere Tesla Model 3‘ün karşısına çıkartılacak Polestar 2 oluyor. En son bu araç gelişmiş güvenlik önlemleri ile gündeme gelmişti. Şimdi ise aracın yeni bir kullanışlı özelliği ortaya çıktı. Direkt olarak firmadan verilen bilgiye göre Polestar 2 modelinde bir start / stop butonu olmayacak. Söylendiği kadarıyla sürücüler araçlarının koltuğuna oturduğu an sadece fren pedalına bastıktan ve “drive” moduna aldıktan sonra sürüşe geçebilecek. Elbette araca oturduktan sonra bir tuşla otomobili harekete hazır hale getirmek (Elektrikli olduğu için bir motor çalıştıra yok) zor bir şey değil. Ancak firma süreci daha da basit hale getirmiş gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla süreçte ön koltuktaki ağırlık sensöründen yararlanılıyor. Günümüzde halen birçok otomobilde start / stop butonu yer alıyor. Volvo bunu gerekli görmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo destekli Polestar 2 hakkındaki diğer teknik detaylar şöyle

Temelde bir Volvo olduğunu her açıdan gösteren otomobil, çok daha güçlü Polestar 1 ile benzer tasarımı çizgilerini taşıyor. Kokpitinde geniş bir dokunmatik ekran ve dijital gösterge takımı yer alan otomobil, tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor. En son duyduğumuz kadarıyla Polestar 2, Avrupa’da yaklaşık olarak 59 bin euro fiyat etiketiyle elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

Bu da merak edenler için Polestar 1 videosu