reklamı kapat

POPÜLER

Polestar 1

Asfalt için geriye sayan Polestar 1, çarpışma testiyle karşımızda [Video]

İsveç’te yer alan Volvo Araştırma-Geliştirme ve Güvenlik merkezinde devam eden Polestar 1 testleri, otomobille ilgili önemli bilgiler veriyor.

Geride bıraktığımız ekim ayının ilk haftası içerisinde üretim süreciyle ilgili ilk önemli adımı atılan Polestar 1, yeni oluşum ilk oyuncusu olmaya hazırlanıyor. Seri üretim bandına yapılan milyon dolarlık yatırım hamlesinin başlamasından evvel son testleri gerçekleştirilen otomobilin şu sıralar test aşamaları için prototip versiyonları geliştiriliyor. Volvo adının üzerinde getirdiği bir beklenti olarak güvenlik konusunda yüksek dereceleri hedefleyen Polestar ekibi, ilk otomobilinin test görüntülerini paylaşmak konusunda fazlasıyla cüretkar. Devam etmekte olan çalışmalarda tamamen karbondan imal edilen şasinin çarpışmalara verdiği tepkiler analiz edilerek en iyi noktaya getirilmesi amaçlanıyor. Özellikle burulma ve kırılma gibi noktaların ön plana çıkarıldığı süreçle ilgili şimdilik her şey yolunda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Testler devam edecek

Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği üzere geçtiğimiz ayki haberde ilk adım için 34 adet Polestar 1 prototipinin üretime geçirileceğinden bahsettik. Bu modelleri pek çok farklı alanda var olan eksiklikleri görmek adına denek olarak kullanan Polestar markası, çarpışma aşamasını saatte 56 kilometrelik hız değerini baz alarak gerçekleştiriyor. Volvo’nun Göteborg sınırları içerisinde yer alan güvenlik merkezinde gerçekleştirilen testlerin yaklaşık 1 hafta daha devam etmesi bekleniyor. 600 beygir güç ve 1.000 Nm tork gibi önemli değerlerle asfalta inecek olan otomobilin elektrik modunda vadedeceği değer 150 kilometre dolaylarında olacak. İlgili videoyu haberin ana görseli üzerinden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER