reklamı kapat

POPÜLER

Polestar

Volvo kıskanacak; minimalizm sınırlarını zorlayan Polestar binası

Volvo’dan ayrılmasının ardından kademeli olarak genişleyen Polestar, şimdi de kendine has genel merkez binasıyla ayrıcalığını ortaya koyuyor.

Kurulduğu ilk dönemlerden itibaren performans odaklı geliştirmelerle Volvo otomobillerine destek olan Polestar için yepyeni bir rota çizildi. Bu rotanın ilk kez geçtiğimiz yılın yaz dönemi içerisinde yapılan duyuruyla, Polestar adının kendine has bir logo üzerinden başlı başına bir marka olarak hayatına devam edeceğini öğrendik. Bu misyonu ilk adımda hibrit gelecekte ise tamamen elektrikli olarak sürdürecek olan markanın ilk modeli içinse geri sayımımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde üretim sürecinin başlangıcı yapılan otomobille birlikte somut adımlarının asfaltta göreceğimiz İsveç merkezli markanın, artık ayrı bir genel merkezi de var. “Polestar Cube” olarak isimlendirilen ve minimal tasarımıyla görenlerin dikkatini çeken bina, markanın otomobillerinde uyguladığı felsefenin bir yansıması aslında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hizmete için hazır

Proje çizimleri üzerinden ilk kez Şubat 2018’de gündeme gelen binanın inşa süreci artık tamamlanmış durumda. Diğer otomobil üreticilerinin hepsinden ayrılan yapıda sadelik felsefesini tamamlayıcısı olarak dörtlü sıra olarak yerleştirilmiş pencereler ve marka logosu kullanılıyor. Göteborg’da konumlanan merkezle ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Tasarım Müdürü Thomas Ingenlath; “Minimalist ve Avangart tasarım dilinin sanatsal bir formda merkeze alındığı otomobillerin, devamlılığını sağlayan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu yeni merkezle birlikte var olan diğer yapılar için de modern çizgilerin kapıları açılacak.” diyerek projeden duyduğu memnuniyetin altını çizdi. Tasarım süreci İsveç merkezli mimarlık şirketi Bornstein Lyckefors tarafından yürületen projeyle ilgili düşündelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.