reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Menzilde dünya rekortmeni; Polestar 1 için üretim süreci başladı! [Video]

İsveçte’te başlayan ilk parti üretimlerin ardından sahiplerine gönderilecek Polestar 1, önümüzdeki yıl farklı bölgeye transfer olacak.

Volvo’nun başlı başına bir marka olarak elektrik geleceğini emanet ettiği Polestar markası, ilk otomobili asfalta indirmek için son virajı almak için artık hazır. Konsept olarak tanıtımının gerçekleştirildiği ilk andan itibaren ilgi odağı olmaya başlayan Polestar 1 isimli bu model, sunduğu elektrik menziliyle sınıfının en iyi hibriti olacak. Geçtiğimiz mart ayı itibarıyla sipariş alma sürecinin de başlatıldığı otomobil, ilk teslimatlarının sağlanabilmesi adına artık resmen üretim bandında. İsveç’in Göteborg şehrinde yer alan üretim tesisinde başladığı duyurulan üretimlerin ilk ayağında 34 adet Polestar 1 banttan indirilecek. Lakin bundan sonraki süreçte ise üretim sürecinin Çin’e kaydırılma gibi bir hazırlık olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fabrika hazırlığı

Volvo’nun halihazırda sahibi konumunda olan Geely, otomobillerin üretim süreci için Çin’de yeni bir fabrikanın inşaatını gerçekleştiriyor. Çengdu bölgesinde yer aldığını öğrendiğimiz tesisin tam kapasite ile üretim işlevini yürütebilmesi içinse yaklaşık bir yıla daha ihtiyacı var. Üretimin başlamasıyla birlikte bizlere otomobilin seri üretim öncesi hangi aşamalardan geçtiğini anlatan ufak bir video da gönderen Polestar ekibi, prototip modellere de fazlasıyla önem vermiş durumda. Karbon fiber malzemelerin altyapıda önemli noktalarda kullanılması, gerek sağlamlık gerekse ağırlık kazanımı adına otomobile büyük katkı sağlayacak. Polestar 1, barındırdığı hibrit motor teknolojisi sayesinde 600 beygir güç ve 1.000 Nm tork gibi önemli değerlerle asfalta inecek. Aracın elektrik modunda vadedeceği değer ise 150 kilometre dolaylarında.