reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyatlı Polestar 2 ile ilgili masada görünen iddialar heyecanı artırıyor

14 Temmuz 2018

Ailenin ikinci üyesi olarak Model 3’e rakip gösterilen Polestar 2, erişilebilir olmasının yanında tatminkar özellikleri beraberinde getirecek.

Volvo’dan ayrılarak elektrikli otomobil geliştirme sürecine odaklanan Polestar, ilk modeli olan 1‘i önümüzdeki yıl içerisinde sokaklara çıkartmak istiyor. Yaklaşık 150.000 dolarlık bir başlangıç fiyatıyla alıcı bulması beklenen bu model, haliyle ilk adımdan alım gücü yüksek kişilerin radarında olacak. Bunun farkında olan marka planlamasını Tesla ile benzer bir şekilde yürüterek Model 3’e rakip olacak uygun fiyatlı Polestar 2‘yi de ön plana almış durumda. Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği gibi, gelen resmi açıklama üzezrinden yeni yılın ilk günlerinde bu modelle ilgili bir değerlendirme yapmıştık. 40.000 euroluk başlangıç fiyatına sahip olacağı açıklanan araç bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşmak için kilit bir rol üstlenecekti. Devam etmekte olan Goodwood Hız Festivali’ne Polestar 1’in prototip versiyonuyla katılan marka yöneticileri, 2 ile ilgili sorulara üstü kapalı yanıtlar vermeye devam ediyor. Lakin dış basında gündeme getirilen ilk iddialar meraklıların heyecanını artıracak nitelikte.


500 kilometre menzil beklentisi

CMA platformu üzerine geliştirilecek olan ailenin ikinci üyesi tamamen elektrikli bir otomobil olarak planlanıyor. Teknik kısımla ilgili ortaya atılan ilk detay da direkt bu noktayı ilgilendirecek cinsten aslında. Eğer bilgiler doğrulanırsa bizleri tek seferde 500 kilometreye kadar menzil kat edebilen bir otomobil bekliyor. Performans konusundaki nitelikler ise Model 3 ile benzer standartlarda seyredecek gibi görünüyor. Şu aşamada 4,5 saniyelik 0-100 ve 230 km/s’lik maksimum sürat gibi değerler daha yüksek sesle dile getirilmekte. Altyapı konusuna gelindiğinde ise Öhlins süspansiyom sistemi Akebono fren sistemi gibi parçaların 1’den aktarılması da gerçekleşmesi muhtemel parçalar arasında. İkinci üyesinin ardından ürün gamına bir de crossover eklemenin hazırlığı içerisinde olan Polestar’ın adını önümüzdeki dönemde çok daha fazla duymaya hazır olmakta fayda var.