reklamı kapat

POPÜLER

Google Mors alfabesi

Google ile 1 saatten kısa sürede Mors alfabesini öğrenme [Nasıl yapılır]

Mors kodu veya alfabesi, kısa uzun tonlama, ışık vuruşları ya da sesle yazılı bir metni kodlamayı sağlıyor. Peki Google ile Mors alfabesini 1 saatten kısa sürede basit bir şekilde öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz?

Advertisement

Google, iOS ve Android cihazlar için geliştirdiği Gboard isimli klavye uygulamasının iOS versiyonuna geçtiğimiz günlerde Mors alfabesi modunu da getirdi. Bu modla beraber kullanıcılar artık klavye üzerinden Mors alfabesini kullanarak mesajlar yazabiliyor. Ancak arama devinin çalışması bununla sınırlı değil. Mors alfabesini öğretebilmek için basit ve eğlenceli bir sistem sunan arama devi, bir saatten kısa sürede kullanıcıların bu alfabeyi öğrenebileceğini iddia ediyor. Hazırlanan internet sitesi üzerinden kullanıcılara yardımcı olan arama devi, eğitim sürecini eğlenceye dönüştürmeyi ihmal etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mors alfabesini öğrenmenin en kolay yolu

morse.withgoogle.com sitesi üzerinden basit bir eğitim hazırlayan ekip, harflerin vuruşlarını akılda kalacak şekilde kullanıcılara öğretiyor. Harfleri birkaç kez tekrar ettikten sonra yeni harfler ekleyerek döngüyü devam ettiren ekip, böylelikle oyunlaştırılmış bir eğitim sağlıyor. Renkli ve hızlı arayüzü ile kısa sürede tüm alfabeyi öğrenmek mümkün oluyor.

Alfabeyi öğrendikten sonra kullanmak isterseniz Gboard uygulamasının iOS ve Android versiyonlarını ilgili işletim sisteminin üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

İlgili video