reklamı kapat

POPÜLER

FUN’IKI akıllı gözlükle hayatınıza renk gelecek

Akıllı saatler henüz her eve giremedi belki ama şimdiden demode olmaya yaklaştılar, zira artık yeni moda akıllı gözlükler. Aklınıza ilk olarak Google Glass gelmiş olabilir ancak bu sefer karşımızda Google Glass kadar akıllı olmasa da oldukça akıllı olan FUN’IKI gözlük var.

2014 CNET Japan Live etkinliğinde göze çarpan ürünlerden biri olan FUN’IKI gözlükler renkli tasarımları ve eğlenceli özellikleri ile dikkat çekiyor. Akıllı telefonunuza gelen bildirimleri gözünüzün önüne getiren gözlük, sade tasarımına birçok özelliği gizlemeyi başarmış. İlk bakışta normal gözlüklerden çok da bir farkı olmayan bu özel tasarım, kalın çerçevesinin altında renkli LED ışıklara ve bildirim geldiğinde sizi uyaracak küçük hoparlörlere sahip.

FUNIKI
Gelen aramaları alabilmek için telefonunuza bağlanan FUN’IKI, LED lambaları ve/veya hoparlörü aracılığıyla mesaj, etkinlik, e-posta, hava durumu değişikliği gibi bilgileri almanızı sağlıyor. Hatta gözlük kullanıcıların kişisel ışık-ses kalıpları oluşturmasına dahi olanak sağlayabiliyor. Timer ve Tempo modları bulunan gözlüğün ışıklarını zamanlayabiliyorsunuz. Gözlüğün bir de Mors alfabesi modu mevcut. Yazı girdilerini Mors alfabesine çevirip ışıkları ona göre yakabiliyor.

funiki
Hayatınızın bir parçası olabilecek olan bu eğlenceli gözlük Wi-Fi ile telefonunuza bağlanıyor. 38,5 gram ağırlığında ve 6 farklı renkte LED ışık barındırıyor. FUN’IKI gözlüklerinize numaralı veya renkli cam da taktırabilir, güneş gözlüğü olarak da kullanabilirsiniz. Bu yılın sonuna doğru satışa çıkması planlanan gözlüğün 150 dolar civarında bir fiyata olması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“FUN’IKI akıllı gözlükle hayatınıza renk gelecek” için bir cevap

  1. Erdal dedi ki:

    Daha geçen gün google glass için yazmıştım donanım parçalarını sadece sağ tarafa değilde her iki yana dağıtsalar daha estetik olmaz mı diye. Adamlar yapmışlar bile..