reklamı kapat

POPÜLER

Polestar 2

Otomobil geleceğinin önemli yüzü; Polestar 2, güncelleme ile 67 beygir güç kazandı

Bir anlamda modifikasyon niteliği taşıyan güncelleştirmeyle birlikte Polestar 2, güç/tork eğrisinde referans noktasına ulaşıyor.

Volvo’dan ayrılarak başlı başına bir marka haline getirilmesiyle birlikte adeta içerisindeki potansiyel patlamasını yaşayan Polestar, grubun elektrik geleceğinde de öncülük üstleniyor. Başarılı teknik verilerin yanında minimalist tasarım çizgisi ve teknolojik avantajlarıyla fark yaratan otomobiller ortaya koyan İsveç merkezli organizasyon, bizlere gelecek gösterimi yapmayı da ihmal etmiyor. Önümüzdeki yıllarda hemen her otomobilde göreceğimiz uzaktan erişim ve güncelleme teknolojisinin günümüzde başarılı şekilde temsilciliğini yapan altyapısıyla birlikte Polestar 2 için önemli bir geliştirme yayınlandı. Araç için sunulan güncellemeyi indiren kullanıcılar, 67 beygirlik ekstra güce de sahip olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Polestar 2 ile birlikte ailede ilk ciddi geliştirme yayınlanıyor

2017 yılında hayata geçirilen yeni yapılanmayla birlikte gerek konsept gerekse halihazırda satışta olan farklı segmentte araçlarla tanıştık. Polestar 2 ile hayata geçirilen uzaktan güncelleme ise, aradan geçen zaman diliminin ardından ürün gamı için sunulan ilk ciddi modifikasyon olarak da nitelendirilebilir. 67 beygirlik ekstra gücün yanında 20 Nm ekstra torku da beraberinde getiren bu geliştirme sonrası, toplamda değerler 473 PS güç ve 680 Nm torka yükseliyor. Bu rakamlarla birlikte güç/tork eğrisinde segment liderliğine oturan Polestar 2’nin, 0’dan 100’e hızlanmasıysa 4,4 saniye sürecek. Şimdilik sınırlı bölgelerde kullanıcılara sunulacak olan bu performans güncelleştirmesinin 1.000 euro civarında fiyatla meraklılarını bekleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor