reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Polestar 1, Kuzey Kutbu’ndaki test programını tamamladı [Video]

2020 yılında satışa sunulması beklenen Polestar 1, her türlü şartların üzerinden gelebilmesi adına zorlu bir test sürecinden geçiyor.

Uzun yıllar Volvo içerisinde sürdürdüğü performans geliştirme görevini başarıyla gerçekleştiren Polestar için geçtiğimiz yıl yepyeni bir yol çizilmişti. Artık hiç bir üreticinin göz ardı edemeyeceği bir noktaya gelen elektrik dönüşümü için yeniden yapılandırmaya giden yetkililer, görüşmelerin yapıldığı masadan kalktığında artık elimizde başlı başına bir marka olmuş bir Polestar vardı. İlk modeli Polestar 1 ile dünyanın en uzun elektrik menzili sunan hibrit otomobilini geliştiren bu yeni oluşum, 2020 yılında satışa sunmayı planladığı modelde önemli aşamalar kaydetmeyi başardı. Ön sipariş sürecinde hiç de fena sayılmayacak bir talep alan araçtan uzun süre sonra gelen ilk detaylar bizlere planlamanın da öncesinde tanıtılabileceğine dair mesaj veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pekin Otomobil Fuarı’nda sergilenebilir

Markanın resmi kaynaklarından paylaşılan keyifli bir video üzerinden kamuflajlar içerisinde karşımıza çıkan Polestar 1’in teknik değerleri kısmında henüz bir değişikliğin olmadığını söyleyebiliriz. 150 kilometre saf elektrik menzil ve 1.000 Nm tork değerleriyle ön plana çıkan aracın sürüş dinamikleri konusunda mesai harcamakla meşgul olan mühendisler, süreci Kuzey Kutup Dairesi‘nde gerçekleştiriyor. Yaklaşık iki hafta boyunca -28 dereceleri bulan hava koşullarında test edilen Polestar 1’de batarya performansı, altyapı ve motor verimliliğiyle ilgili de önemli veriler elde edildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan marka yöneticisi Thomas Ingenlath; “Test pilotlarımız aracın sürüş dinamikleri ve kontrolleriyle ilgili bizlere çok önemli geri dönüşler sağladı. Şasi dengesi ve tekerleklere dağıtım sağlayan tork iletim teknolojisi konusunda özellikle heyecan duyuyorlar. Polestar 1’in viraj alma hassasiyeti ve doğruluğu konusunda artık hiç şüphemiz yok. Bu kesinlikle gerçek sürücüler için keyifli bir otomobil olacak.” diyerek test sürecinin 2018 boyunca devam edeceğini de ifade etti. Seri üretim versiyonunda 600 beygir güçle gelmesi de neredeyse kesinleşen Polestar 1’in şimdiden hatırı sayılır bir müşteri kitlesi var.

Video