reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın devrimsel planı için Tim Cook’tan önemli açıklama

iOS ile macOS işletim sistemlerinin performans ve stabilitesini artırmak adına yeni özellikleri 2019’a bırakan Apple, uzun süredir iOS ile macOS platformu birleştirecek haberleriyle gündeme geliyor. İşte bu konuda CEO Tim Cook’tan önemli bir açıklama bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple‘ın geliştiricilerin hem iOS hem de macOS‘da çalışacak evrensel uygulamalar yapabilmesine imkan tanıyacak bir sistem geliştirdiğini duymuştuk. Sağlam kaynaktan gelen bu detay, birçok kullanıcıyı ve özellikle de geliştiriciyi heyecanlandırmıştı. Bu sayede uygulama geliştirme sürecini ciddi anlamda kolaylaştıracağı belirten firma için, adeta iki platformu bir araya getirecek deniyordu. Ancak bugün bu sürecin yakın zamanda gerçek olmayacağı ortaya çıktı. Kısa süre önce konuşan Tim Cook, bunu yapmanın her iki taraftan da tavizler verilmesine neden olacağı söyledi. Mac ve iPad’in inanılmaz olduğunu söylenen Cook, bunun arkasında özelleştirilmiş yapının olduğuna değiniyor. “Her ikisinin de inanılmaz olmasının nedenlerinden biri, onları iyi yaptıklarını yapmaya ittiğimizdir.” tarzında bir açıklama yapan CEO, üstü kapalı da olsa birleşme sürecine kapıları kapatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple dünyasında iOS ile macOS şimdilik bir araya gelmiyor

Şirketin kendi içerisinde “Marzipan” kod adıyla isimlendirilen proje, şimdilik rafa kalkmış olsa da ileride tekrar gündeme gelebilir deniyor. Şirket şu an her iki tarafta da genel yapıyı daha iyi hale getirmeye çalışıyor.

İlgili Video

Şirketin en son donanım ürünleri