reklamı kapat

POPÜLER

apple tim cook

Apple CEO’su Tim Cook’tan farklı konularda önemli açıklamalar

Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, kısa süre önce birçok konuda daha önemli açıklamalarda bulundu. İşte bilinmesi gerekenler;

Apple’ın yönetim bayrağını Steve Jobs’tan alan başarılı CEO’su Tim Cook, yeni açıklamalarında ilk olarak iOS 14.5 ile başlayacak yeni döneme değindi.

Cook daha önce yeni sürüm yani iOS 14.5 nisan ayı bitmeden kesin olarak indirmeye sunuluyor demişti.

Bu sefer bu sürüm ile geçilecek yeni güvenlik dönemi hakkında konuşan Cook, dijital reklamcılığa karşı olmadıklarını aktardı.

“Dijital reklamcılığa karşı değiliz. Dijital reklamcılığın her durumda başarılı olacağını düşünüyorum, çünkü TV’lere oranla çevrimiçi ortamda gittikçe daha fazla zaman harcanıyor.”

Cook bunları diyor çünkü bazıları iOS 14.5 ile başlayacak kişisel reklam takibini engelleme döneminin, dijital reklamcılığı bitireceğine inanıyor. Ancak Cook’a göre bu söz konusu olmayacak.

Yeni dönemin firmaların kullanıcıları takip etmeme konusunda atılacak bir çok adıma aracılık edeceğine inanan Cook, başka bir konuda da konuştu.

Epic Games ile olan geçmiş olaylardan dolayı Tim Cook, App Store’da alternatif ödeme yöntemlerinin marketi “bir pazarı” haline getireceğini aktardı.

Bit pazarının güvenilir olmayacağını belirten Cook, bu konuda genel olarak haklı bulunuyor. Çünkü özel ödeme sistemleriyle büyük sorunlar yaşanma ihtimali bulunuyor.

Apple şu an kendi ödeme sistemiyle komisyon kesiyor ancak bunun getirdiği bir düzen ve güven ortamı bulunuyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook daha önce de kilit açıklamalar yapmıştı

Apple CEO’su örneğin AR yani artırılmış gerçeklik hakkında konuşmuştu. AR teknolojisinin Apple’ın geleceği için çok önemli olduğunu aktaran Cook, AR’ın birçok alanda devrim yapacağına inanıyor.

Biliyorsunuz şirket aktif olarak bir ya da birden fazla AR, VR veya karma gerçeklik başlığı / gözlüğü üzerinde çalışma gösteriyor. Cook, kişisel olarak bu alana uzun yıllardır gerçekten çok büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52’nin içine gelin yakında bakın