reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ivy Tim Cook Apple iPhone

Apple CEO’su Tim Cook, önemli açıklamalarda bulundu

Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, kısa süre önce birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Cook birçok alana değindi.

Apple’ın bayrağını Steve Jobs’tan alan ve daha da ileriye götüren Tim Cook, şu an dünyanın en başarılı iş insanları arasında görülüyor.

Apple’ın gelirlerini inanılmaz oranda artıran Cook, Kara Swisher’a yaptığı son açıklamalarına ilk olarak iOS 14.5 için bir bilgi vererek başladı.

Tim Cook’a göre merakla beklenen yeni sürüm nisan ayı bitmeden kesin olarak indirmeye sunuluyor. Beklentiler güncellemenin 2 hafta içerisinde geleceği yönünde.

Apple CEO’su ayrıca AR yani artırılmış gerçeklik hakkında da konuştu. AR teknolojisinin Apple’ın geleceği için çok önemli olduğunu aktaran Cook, AR’ın birçok alanda devrim yapacağına inanıyor.

Biliyorsunuz şirket aktif olarak bir ya da birden fazla AR, VR veya karma gerçeklik başlığı / gözlüğü üzerinde çalışma gösteriyor. Cook, kişisel olarak bu alana uzun yıllardır gerçekten çok büyük önem veriyor.

AR gözlükler gibi sistemlerin akıllı telefonların yerini alacağına inanan Apple, biliyorsunuz son dönemde otomobil konusunda da sık sık gündeme geliyor.

Tim Cook direkt olarak bu konuda bir bilgi vermiyor. Ancak CEO röportaj kapsamında Tesla ile ilgili bir açıklama yapmış durumda. Cook, Tesla CEO’su Elon Musk ile hiçbir zaman konuşmadıklarını aktarıyor.

Hatırlarsınız Elon Musk geçtiğimiz yıl zor zamanlarda Tesla’yı satmak için Apple ile görüşmek istediğini ancak cevap alamadığını aktarmıştı.

Elon Musk’a ve yaptıklarına büyük hayranlık duyduğunu belirten Cook, otomobil tarafında özellikle otonom sürüş üzerine odaklandıklarını söylüyor. Apple, çok uzun zamandır otonom sürüş sistemleri geliştiriyor ve yollarda aktif olarak testler yapıyor.

Tim Cook direkt olarak bir otomobil geliyor demiyor ancak otomobil konuşmalarında donanım, yazılım ve servisleri bir araya getirmeyi sevdiklerini aktarıyor. Bu da her yanıyla Apple tasarımı bir otomobile işaret ediyor olabilir yorumlarını ortaya çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook, açıklamalarından hiçbir yeni Apple ürünü için müjde vermedi

Biliyorsunuz şirket bu tarz bilgileri hiç bir zaman yaptığı açıklamalarda aktarmıyor. Apple’ın duyuruları ya bir basın bülteni ya da özel etkinliklerde yapılıyor. Apple’dan nisan ayında bir etkinlik bekleniyor. Ancak henüz resmi duyuru gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52’nin içine gelin yakında bakın