reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tim Cook

CEO Tim Cook için büyük ödül: “5 milyon Apple hissesi”

Steve Jobs sonrasında Apple’ın başına geçen Tim Cook, şirketi genel olarak çok iyi yönetti ve bunun sonuçları da maddi olarak harika oluyor.

Apple’ın mevcut CEO’su Tim Cook, şirketi hemen her açıdan daha iyi hale getirdi. Elbette her şey mükemmel olmadı ancak Apple’ın hem gelirleri hem de tüketici kitlesi inanılmaz arttı. Her çeyrek inanılmaz rakamlar kazanarak rekorlar kıran Apple, CEO’suna ilk imza atılırken verilen maddi sözleri de tutuyor.

Bunların en günceli Apple’da 10 yıldır CEO olan Tim Cook’a verilen 5 milyon Apple hissesi oldu. Bu hisselerin güncel değeri tam 750 milyon dolar seviyesinde yer alıyor.

Bloomberg’e göre 60 yaşındaki Tim Cook’un net değeri 1.5 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. Tim Cook’un daha ne kadar süre Apple’ın başında kalacağı ise bilinmiyor.

Ancak güncel durumlar onun için gayet güzel görünüyor. Apple, halen birçok konuda dünyanın örnek aldığı / takdir ettiği teknoloji firması olmayı sürdürüyor. Özellikle Çin merkezli firmalar Apple’ın izinden gitmeyi kendilerine bir amaç olarak belirlemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook yönetiminde Apple eylül ayında birçok yeni ürün tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz iPhone 13 ailesi tanıtılacak.

Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor. Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

Firma kasın ayında ise M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın