reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook iPhone Apple

Apple CEO’su Tim Cook, gitmeden önce “bir şey daha” istiyor

Steve Jobs sonrasında Apple’ın başına geçen Tim Cook, ortaya atılan tahminlere göre görevi tam olarak bırakmadan yani gitmeden “bir şey daha” istiyor.

Apple’ın mevcut CEO’su Tim Cook, en son aldığı oldukça büyük ödül ile gündeme gelmişti. Apple’da 10 yıldır CEO olan Tim Cook’a kısa süre önce 5 milyon Apple hissesi verilmişti. Bu hisselerin güncel değeri tam 750 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu.

Bloomberg’e göre 60 yaşındaki Tim Cook’un net varlığı 1.5 milyar dolar seviyesinde ve Apple’dan ayrılmadan önce “bir şey daha” diyerek tanıtacağı gerçekten yeni bir ürün daha istiyor.

Tim Cook, daha açık konuşursak Apple’a yeni bir ürün kategorisi getirmeden CEO’luk görevini bırakmayı düşünmüyor. Peki bu “bir şey daha” olarak lanse edilecek ürün ne olabilir?

Biliyorsunuz Apple uzun zamandır bir AR ya da hibrit gerçeklik gözlüğü geliştiriyor. Artırılmış gerçeklik konusuna çok büyük önem veren Tim Cook, bu ürünü kendi yönetimi altında çıkarmak istiyor olabilir.

Cook’un bundan sonra görevi bırakacağı, bunun da en erken 2025 ya da 2028 yıllarında olacağı iddia ediliyor. Bu arada biliyorsunuz firma bir elektrikli otomobil de geliştiriyor. Cook’un bu ürünü de görücüye çıkarmadan görevde bırakmama ihtimali bulunuyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi Tim Cook’un yönetimi altında Apple her açıdan çok iyi bir durumda bulunuyor. Firmanın maddi seviyesi gerçekten inanılmaz seviyelere ulaşmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tim Cook yönetiminde Apple eylül ayında birçok yeni ürün tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz iPhone 13 ailesi tanıtılacak.

Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor. Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

Firma kasın ayında ise M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın