reklamı kapat

POPÜLER

yemeksepeti

Yemeksepeti saldırısı hakkında CEO ilk kez konuştu

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Yemeksepeti, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Bu konuda en yetkili isim konuştu.

Yemeksepeti, geçen hafta yaptıkları açıklamada 25.03.2021 sabah saatlerinde bir saldırıya uğradıklarını fark ettiklerini söyledi. İşte bu saldırıdan daha sonra tam 21 milyondan fazla kişinin etkilendiği açıklandı.

Bu gerçekten üzücü konuda ilk defa konuşan CEO Nevzat Aydın, Twitter’dan tam olarak şunları söyledi:

“Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.

Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yapmayı sürdürüyoruz.

Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti’ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti’nin yarınını inşa edeceğiz.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemeksepeti saldırısında neler gitti?

Bu saldırı sırasında kullanıcıların hesap bilgilerinin bir kısmı siber korsanlar tarafından ele geçirildi. Firmadan gelen bilgiye göre hacker’lar kullanıcıların kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da kart şifresine erişim sağlamadı.

Ele geçirilenler arasında yine de Ad – Soyad, doğum tarihi, Yemeksepeti’ne kayıtlı telefon numarası, e-posta adresi, kayıtlı adres bilgileri ve açık olarak görülemeyen, SHA-256 algoritması ile maskelenmiş giriş şifreleri gibi kilit bilgiler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy 52 için çıkan resmi montaj videosu