reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook yılın CEO’su seçildi

Steve Jobs‘ın ölümünün ardından Apple’ın başına gelen Tim Cook, diğer tüm CEO’ları geride bırakarak CNN tarafından yılın en başarılı CEO’su seçildi.

CNN’in Tim Cook’u seçmesinde Apple hisselerinin bu yıl yüzde 40’lık bir artış yaşamasının önemli bir katkısı olduğu belirtiliyor. Ayrıca Tim Cook’un bu yıl inanılmaz bir iş çıkardığı, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın oldukça başarılı olduğu dile getiriliyor. Apple Pay ile ödeme sistemlerine de yeni bir soluk getiren şirketin, Apple Watch ile yenilikçi bir akıllı saat hazırladığına dikkat çekiliyor. Steve Jobs’ın hayatını kaybetmesinin ardından devamlı olarak Apple’ın yenilikçi tavrını kaybedeceği düşünülüyordu. Ancak CNN’e göre Tim Cook, Amerika’nın en güçlü CEO’su olarak devrimsel yenilikler yapmayı sürdürüyor.

Tim Cook’un 2014 yılı içerisinde kazandığı tek başarı bu değil. Daha önce de Financial Times, Apple’ın CEO’sunu yılın adamı ödülüne layık görmüştü. Financial Times da aynı CNN gibi Tim Cook’un Apple’ı daha yukarılara taşıdığını ve firmaya yeni fikirler kattığını dile getirmişti.