reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook’tan “Apple yenilik üretmiyor” eleştirilerine sert yanıt

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch, yeni iPhone ve Apple ile ilgili açıklamalarda bulundu. CNBC kanalında Jim Cramer’in sunduğu Mad Money isimli programa katılan Cook, yenilikçi ürünlerin yolda olduğunu belirtti. Apple’ın artık yenilik üretmiyor şeklindeki eleştirilerine cevap veren Cook, yeni iPhone’un bugün kullanıcıların bilmedikleri ancak ihtiyaç duydukları bir teknolojiye sahip olacağını belirtti.

Yeni iPhone’da yer alacak bu yeniliklerin kullanıcıların hayatlarının parçası olacağını söyleyen Cook, müşterilere ihtiyaç duyduklarının farkında olmadıkları cihazlar sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Apple’ın ilk akıllı saatine yönelik algının orijinal iPod ve iPhone algısıyla aynı olduğunu belirten Cook, bu cihazların ilk modelinin kullanıcılar tarafından şüpheyle karşılandığını ancak bir süre sonra bu şüphenin bittiğin söyledi. Apple Watch’un oldukça yetenekli bir saat olduğunun altını çizen Cook, Apple Watch’un ilerleyen yıllarda çok daha başarılı olacağını belirtti.

Apple CEO’su Tim Cook’un Mad Money programına katılıp bu açıklamaları yapmasının sebep olarak Apple’ın 13 yıl aradan sonra yaşadığı düşüş gösteriliyor. Kısa bir süre önce 2016 yılının ikinci çeyrek raporunu kamuoyuna duyuran Apple, ikinci mali çeyrekte 50,6 milyar dolar gelir ve 10,5 milyar dolar net kar elde ettiğini açıklamıştı.