reklamı kapat

POPÜLER

tim cook

Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan akıllı telefon pazarıyla ilgili önemli açıklamalar

Tim Cook, akıllı telefon pazarının sağlığı ve şirketin, düşük maliyetli pil değiştirmeleri sunma seçiminin, değiştirme döngüleri üzerindeki etkisinden dolayı sorgulandığını söyledi. Cook, akıllı telefon pazarının “çok sağlıklı” olduğuna inandığını belirtti.

Cook, işte bulunduğumuz bir işin içinde olmanın en iyi pazarı dedi. Cook’un dikkat çektiği iPhone gelirinin, çeyrek boyunca 2017’nin üçüncü çeyreğine göre yüzde 20 arttı. Apple çeyrek boyunca toplamda 41.3 milyon iPhone sattı ve yaklaşık 30 milyar dolarlık bir gelir elde etti. iPhone X çeyrek boyunca en popüler iPhone olmaya devam etti. Değiştirme döngülerinin uzadığını söyleyen Cook, Apple’ın hedefinin müşterileri için yeni cihazlar satın almaya teşvik etmek için harika ürünler yapmak olduğunu belirtti. Harika ve yenilikçi bir ürün ortaya çıkardıklarında müşterilerinin ilgisini çektiğini söyleyen Cook, iPhone X ile bunu başardıklarını ifade etti.

2018 iPhone’ların satış fiyatları ne olacak?

Paylaşılan son bilgiler gerçeğe dönüşürse en uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone 9 olacak. LCD ekranlı iPhone 9’un yurt dışındaki satış fiyatının 700 dolar olacağını söyleyen kaynaklar, OLED ekranlı iPhone 9 Plus’ın ise 1.000 dolardan piyasaya sunulacağını söylüyor. iPhone X’un güncellenmiş versiyonu iPhone X (2018)’in 900 dolardan, iPhone X Plus’ın ise 1.100 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtiliyor. iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 ve iPhone SE’nin beklenen satış fiyatları ise sırasıyla şöyle; 600 dolar, 570 dolar, 450 dolar ve 350 dolar. iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

En yeni iPhone’ları gördünüz mü?