reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ivy Tim Cook Apple iPhone

Tim Cook’tan iPhone güvenliği konusunda yeni açıklamalar

Apple CEO’su Tim Cook, kısa süre önce iPhone güvenliği konusunda yeni bir açıklamada bulundu. Cook bir konuda Android karşılaştırması da yaptı.

Apple CEO’su Tim Cook, Guillaume Lacroix ile yaptığı röportaj kapsamında iPhone’lara App Store dışında uygulama yükleme konusuna değindi.

Ünlü CEO bir kez daha bunun iPhone güvenliğini yok edeceğini aktardı. Burada Android gibi olmak istemediklerini aktaran Cook, Android tarafının iOS tarafından 47 kat daha fazla malware’e sahip olduğunu da açıkladı.

Burada iOS’ta da bir malware problem sorunu olduğunu kabul etmiş olan Cook, iOS’un bu konuda Android’den çok daha iyi olmasını iyi denetlenen App Store’a bağladı.

Sonuç olarak ne iOS ne de Android tarafı kişilere yüzde 100 güvenli bir deneyim getirmiyor. Ancak Cook iPhone’lara App Store dışında uygulama yükleme konusunda haklı görünüyor.

Birçok kişinin buna hali hazırda ihtiyacı bulunmuyor. Ancak bu sistem açılırsa çok ciddi güvenlik sorunları ortaya çıkabilir. Bu şekilde zararlı uygulamalarda inanılmaz büyük bir patlama olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone gibi Mac tarafında da malware sorunu olduğunu kabul ediyor

Apple’ın en önemli isimleri arasında yer alan yazılımdan sorumlu Craig Federighi, Epic Games olayında mahkeme karşısına çıkmış ve bir açıklama yapmıştı.

Federighi burada gerçekten beklenmedik bir söylemde bulunmuştu. Diğer yazılımlar gibi macOS’un da başında olan isim, macOS işletim sisteminde ciddi bir malware yani zararlı yazılım sorunu olduğunu aktardı.

Federighi’nin böyle bir konuyu herkesin önünde açık olarak kabul etmesi gerçekten büyük bir şaşkınlık yarattı. Federighi, süreci toplamak adına macOS halen güvenlik açısından Windows’tan daha iyi dedi ancak ilk açıklama bir kez ağızdan çıkmış oldu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor