reklamı kapat

POPÜLER

Facebook çalışanlarına iPhone yasağı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in ilginç iPhone yasağı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Apple CEO’su Tim Cook arasındaki gerilim büyüyor. Facebook, Apple’a savaş açtı. İlk karar iPhone ile ilgili.

Facebook ve Apple arasındaki gerginlik bir süredir devam ediyor ancak konu iPhone boykotuna kadar gelmiş durumda. Hatırlarsanız Facebook’un Cambridge Analytica skandalının ardından Apple’ın CEO’su Tim Cook’a “Siz böyle bir duruma düşseniz ne yapardınız?” diye sorulmuş ve Cook da “Ben böyle bir duruma düşmezdim.” diye yanıt vermişti. Bu da Cook ve Zuckerberg arasındaki gerilimi başlatan ilk kıvılcım olmuştu. Daha sonra Zuckerberg bu yorumu kurnazca bulmuştu ve Apple’ın sürekli artan fiyat politikasını eleştirip kullanıcılarını önemsemediğini iddia etmişti. Son olarak Cook’un Facebook’un kullanıcılarla ilgili çok fazla veri trafiği gerçekleştirdiğini eleştirmişti. Bu Zuckerberg için son damla olmuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook yönetimine iPhone yasağı

Mark Zuckerberg, Facebook’un yönetim takımına iPhone yasağı getirmiş durumda. Yönetimdeki isimlerin sadece Android cihazlar kullanması gerektiği konusunda bildiri dağıtılmış. New York Times‘ın haberine göre ise bu kararın alınmasında Tim Cook’un eleştirileri rol oynuyor. Cook’un bu eleştirilerinin Zuckerberg’e tam olarak nasıl etki ettiği belirsizliğini korurken Android işletim sistemine geçişin uygulamanın sunduğu deneyimi artırması da olası. Bildiğiniz gibi Android ve iOS çok farklı deneyimler sunabiliyor. Yönetim takımının Android cihaz kullanmaya başlaması, uygulamada kullanıcı dostu değişiklikleri de hızlandırabilir.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone modellerinin tanıtım videosu