reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Instagram WhatsApp Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg için harcanan güvenlik bütçesi açıklandı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bir kez daha harcanan kişisel güvenlik bütçesiyle gündemde yer alıyor ve rakam fazlasıyla yüksek bulunuyor.

Ortaya çıkarılan son rapora göre Facebook, 2019’da korumak için 20.4 milyon dolar harcadığı CEO Mark Zuckerberg için, 2020’de toplam 23.4 milyon dolar harcamış. Bu rakamın içerisinde Zuckerberg yanında ailesinin korunması da yer alıyor.

Artışın arkasında patlak veren global pandeminin büyük etkisi bulunuyor. Bu arada teknoloji sektöründeki diğer bazı isimler için harcanan bazı güvenlik bütçeleri de gündemde yer alıyor. Örneğin kısa süre önce uzaya çıkan Amazon’un eski CEO’su Jeff Bezos’un kişisel güvenliği için 1.6 milyon dolar harcadığı aktarılıyor.

Facebook’un COO’su olan Sheryl Sandberg içinse 2020’de 7.6 milyon dolar harcandığı aktarılıyor. Bu rakamlar da elbette oldukça yüksek ancak Zuckerberg için yapılan 23.4 milyon dolar harcama gerçekten sınırları zorluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mark Zuckerberg ile milyar dolarlar kazanmaya devam eden Facebook en son bir suçlama ile gündeme gelmişti

ABD başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin yönelttiği “Facebook ve benzeri platformlara mesajınız ne olur?” sorusuna kısa ve öz bir cevap vermişti.

Biden direkt olarak “İnsanları öldürüyorlar. Yani, gerçekten. Bakın, şu an yaşanan tek salgın aşısızlar arasında. Ve insanları öldürüyorlar.” demişti. Peki Joe Biden bunu neden söyledi?

Bunun arkasında direkt olarak Facebook ve benzeri platformlarda yürütülen aşı karşıtı kampanyalar yer alıyor. Maalesef milyonlarca insanın hayatını alan, milyonlar insanın hayatını alt üst eden Covid-19’a karşı tek kozumuz olan aşıya karşı olan insanlar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan yeni modeli