reklamı kapat

POPÜLER

Mark Zuckerberg Facebook Instagram boykot

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Signal kullandığı ortaya çıktı

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz büyük bir sızıntı haberiyle gündeme gelmişti. İşte buradan ilginç bir Mark Zuckerberg detayı bulundu.

Biliyorsunuz Facebook’un 2019 yılında sızdırılan tam 533 milyon kullanıcı verisi internete düştü. Bu verilerin ocak ayından bu yana herkese açık olduğu ancak bunun için para istediğini aktarılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise hacker forumları üzerinden verilere isteyen herkes ücretsiz olarak ulaşabilmeye başladı.

Sızdırılan bu 533 milyon kullanıcı verisi arasında telefon numarası, isim, e-posta ve konum bilgileri yer alıyor. Aynı zamanda bazı diğer önemli bilgilerin de listede olduğu aktarılıyor.

İşte bu saldırıda Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in dahi verileri sızdırıldı. Bu veriler arasında CEO’nun telefon numarası da yer alıyordu. Bu telefon numarası üzerinden de Zuckerberg’in Signal kullandığı ortaya çıkarıldı.

WhatsApp’ın sahibi Facebook’un kurucusunun ve CEO’sunun rakip mesajlaşma uygulaması Signal’ı kullanması elbette ses getirmiş durumda. Ancak bu konuya biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor. İlk olarak bu telefon numarası gerçekten Zuckerberg’in olmayabilir.

Ayrıca Facebook CEO’sunun rakipleri test etmesi de gayet olağan / normal bir durum. Sonuçta sosyal medya devi Instagram’ı Snapchat ve TikTok üzerinden aldığı özellikler ile geleceğe taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook sızıntısı için Türkiye’de soruşturma başlatıldı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Facebook’taki 533 milyon kullanıcının verilerinin bir hacker platformunda ücretsiz olarak paylaşıldığı” haberleri üzerine konuyu gündem toplantısında görüştü.

Kurul bu görüşme kapsamında Facebook hakkında resen inceleme başlatılmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın