reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel Buds kablosuz kulaklık AirPods

Google tarafından yapılan 3D ses odaklı önemli satın alma

İnternet devi Google, bugün sessiz sedasız yaptığı satın alma ile gündeme geldi. Firma Dysonics şirketini bünyesine kattı. İşte detaylar;

Google tarafından kaça satın alındığı henüz bilinmeyen Dysonics, söylendiği kadarıyla 3D / üç boyutlu ses teknolojileri geliştiriyor.

Google’ın bu şirketi gelecek kablosuz kulaklık modellerine gelişmiş 3D ses eklemek için kullanacağı düşünülüyor. Yakında 3D ses destekli bir Pixel Buds karşımıza çıkabilir tahminleri yapılıyor.

Ancak elbette Google’ın Dysonics ile başka planları da olabilir. Firmayı satın aldığını dahi resmi olarak duyurmayan internet devi, bu şirket ile gizli bazı farklı çalışmalar içerisinde de olabilir.

Örneğin Dysonics‘in VR özelinde ses teknolojileri de geliştirdiği biliniyor. Satın alma üzerinde Google’ın bu alanda da önemli planları olabilir yorumları geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google donanım tarafında daha büyük iki plan içerisinde

Söylendiği kadarıyla firma 2021’de satışa sunmak üzere bir katlanabilir telefon modeli geliştiriyor. Şirket bu yıl Xiaomi ve OPPO’dan sonra katlanabilir telefon tarafına adım atacak üçüncü isim olabilir.

Bu arada Google, yeni telefonları için ARM tabanlı kendi işlemcisini de geliştiriyor. İlk olarak olası adıyla Pixel 6’da kullanılacak bu işlemci, çok merak ediliyor. Bu işlemcinin yakında netlik kazanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın