reklamı kapat

POPÜLER

Google Nokia Withings

Google ile Nokia arasında büyük bir satın alma gündemde

Farklı teknolojilere / patentlere sahip olmak ve gelecek gördüğü alanlara yatırım yapmak için zaman zaman önemli satın alımlar yapan Google, bu sefer Nokia ile görüşme içerisinde gibi görünüyor. İşte dikkat çeken konu hakkındaki ilk bilgiler.

Nokia, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl önemli bir satın almaya imza atmış ve Fransa merkezli sağlık teknolojileri geliştiren Withings firmasını tam 191 milyon dolar ödeyerek bünyesine katmıştı. Dijital tartı, termometre, aktivite ölçüm saati, bebek takip sistemi ve güvenlik kamerası gibi birçok alanda oldukça gelişmiş donanımlar hazırlayan Withings, şirkete istediği başarıyı getirmemiş görünüyor. Çünkü efsane isim Withings’in içerisinde yer aldığı sağlık departmanını satmayı planlıyor. Sağlık departmanında maddi sorunlar yaşayan Nokia, gelen bilgilere göre daha fazla zarar etmemek adına tüm departmanı satmak istiyor. Bu konuda dört farklı şirketin teklif yapmayı düşündüğü söylenirken, bunların en büyük ve önemlisi Google (Alt firma “Nest” aracılığıyla) olarak görünüyor. Biliyorsunuz son dönemde donanım alanına büyük ağırlık veren internet devi, sağlık tarafında da öne çıkmak istiyor gibi duruyor.

Google bu satım alımı yapar mı?

Eğer doğru şartlar sağlanırsa yapacaktır. Withings’in ürünleri oldukça gelişmiş teknolojiler kullanıyor. Ayrıca tasarımsal olarak da çok iyi görünen ürünler, internet devinin donanım portföyüne gayet uyuyor. Şimdilik yüzde 100 kesin bilgilerin yer almadığı süreç, gerçekten ilginç görünüyor. Satın alımı engelleyecek maddi hiçbir sorunu bulunmayan şirket, artık “akıllı” ürünlere hiç olmadığı kadar fazla önem veriyor.

İlgili Video

Şirketten çok ilginç bir ses teknolojisi

İLGİLİ HABERLER