reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Nokia Samsung Health

Nokia’nın sağlık departmanına Google’dan sonra dev talip

Geçtiğimiz haftalarda Nokia‘nın “Health” yani sağlık bölümünü satacağı gündeme gelmiş ve potansiyel dört tane alıcının olduğu açıklanmıştı. Bugün aralarında internet devi Google’ın da olduğu bu firmalardan bir tanesi daha netleşti.

Nokia, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl Fransa merkezli sağlık teknolojileri geliştiren Withings firmasını tam 191 milyon dolar ödeyerek bünyesine katmıştı. Dijital tartı, termometre, aktivite ölçüm saati, bebek takip sistemi ve güvenlik kamerası gibi birçok alanda oldukça gelişmiş donanımlar hazırlayan Withings, şirkete istediği başarıyı getiremedi. İşte bu yüzdem Withings‘in içerisinde yer aldığı sağlık departmanını satmayı planlayan firma, burada dört farklı firma ile görüşüyor. Bunların en büyük ve önemlisi Google (Alt firma “Nest” aracılığıyla) olarak görünürken, sürece Samsung da dahil oluyor. Güney Kore merkezli teknoloji devinin “Health” departmanını almak isteyenler arasında yer aldığı belirtiliyor. Burada satış için 191 milyon dolardan daha az fiyatlar konuşulurken, olayın arkasındaki Withings ve ürünleri Samsung’a daha çok uyuyor deniyor. Google son dönemde donanım alanına çok önem veriyor ancak sağlık konusunda rakibinin daha çok yatırımı bulunuyor.

Google Nokia Samsung Health

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia Health için Google ya da Samsung?

Daha önce de dediğimiz gibi Withings‘in ürünleri oldukça gelişmiş teknolojiler kullanıyor. Ayrıca tasarımsal olarak da çok iyi görünen ürünler, her iki şirketin de geleceğine uygun görünüyor. Şimdilik kesinleşmeyen konu yakından takip edilirken, şu an ibre daha çok Samsung’a dönük görünüyor. Diğer firmaların kim olduğu ise henüz bilinmiyor.

İlgili Video

Şirketten tepki çeken reklam