reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Withings
Nokia Withings
Nokia Withings
Nokia Withings

Nokia’dan konuşulan “sağlık bölümü” için ilginç satış hamlesi

Geçtiğimiz haftalarda Nokia‘nın Withings üzerine kurulan “Health” yani sağlık bölümünü satacağı gündeme gelmiş ve potansiyel dört tane alıcının olduğu açıklanmıştı. Bugün bu konu ilginç bir şekilde karara bağlandı.

Hatırlamak adına Nokia geçtiğimiz yıl Fransa merkezli sağlık teknolojileri geliştiren Withings firmasını tam 191 milyon dolar ödeyerek bünyesine katmıştı. Dijital tartı, termometre, aktivite ölçüm saati, bebek takip sistemi ve güvenlik kamerası gibi birçok alanda oldukça gelişmiş donanımlar hazırlayan firma, şirkete istediği başarıyı getiremedi. Bu yüzden Withings üzerine kurulan “Health” yani sağlık bölümünü satmaya karar veren şirket, bu konuda dört farklı isimle görüşüyor deniyordu. Bunlar arasında Google ve Samsung‘un da olduğu söylenirken, süreç bugün netleşti. İlginç bir adım atan firma, dijital sağlık bölümünü Withings‘in kurucu ortaklarından Éric Carreel‘e satmaya karar verdi. Zarar ederek (Tam rakam belli değil) şirketi orijinal sahibine geri döndüren firma, 2018 ilk çeyrekte sağlık dijital sağlık departmanıyla sadece 20 milyon dolar gelir elde edebilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Nokia ve Withings”

Firmanın geliştirdiği ürünler oldukça gelişmiş teknolojiler kullanıyor. Ayrıca tasarımsal olarak da çok iyi görünen ürünler, mobil cihazlarla güzel bağlantılar kuruyor. Gelişen teknolojiler ile insanların bu tarz sağlık ürünlerine ilgisi artarken, pazarın yine de çok büyük olmadığı biliniyor.

İlgili Video

Nokia 8 Sirocco