reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia, Withings ile küllerinden doğuyor

Ürettiği aktivite takip ve sağlık ürünleriyle bilinen Withings, geçtiğimiz yıl Nokia tarafından yaklaşık 190 milyon dolara satın alınmış ve marka için de değişim başlamıştı. Bugün o değişim tamamen sonlandı, Withings ismi tarihe karıştı.

Son olarak Steel HR ürününü çıkaran ve geçtiğimiz ay bizim de test merkezimize konuk olan Withings’in marka ismi Nokia olarak değişti. Tamamen Nokia çatısı altına giren firmanın ürünleri de Nokia’nın çevrim içi mağazasına dahil oldu. Akıllı tartıdan kan basınç monitörüne Steel serisinden akıllı termometreye tüm Withings markalı ürünler artık Nokia markasıyla çıkışını gerçekleştirecek. Withings’in Health Mate uygulaması da bu değişimden nasibini aldı elbette. Arayüzü ve logosu tamamen değişen uygulama tam bir yaşam koçu misyonunu üstlenmiş durumda. Geçmiş ürünlerle de uyumlu şekilde çalışmasını sürdüren uygulama yakın gelecekte yeni güncellemelerle özelliklerini artırmayı hedefliyor.


Nokia’nın süreci tamamlamasıyla beraber iki yeni ürün de kendini gösterdi. Orijinal Withings Body, Body+ ismini alırken Nokia Body tartı kullanıcıların beğenisine sunuldu. 60 dolar fiyat etiketine sahip olan Nokia markalı tartıyı BPM+ isimli kan basınç monitörü takip ediyor. BPM+ Withings’in halihazırda var olan kan basınç monitörünün daha gelişmiş bir versiyonu olarak öne çıkıyor. BPM+’ın yurt dışı fiyatıysa 130 dolar.

Satın alınmanın tamamlanmasıyla yakın gelecekte Nokia ismiyle çıkacak başta saat olmak üzere yeni aktivite ve sağlık aksesuarlarını da merakla bekliyoruz elbette. Buradan Nokia’nın sağlık ürünlerine göz atabilirsiniz.