reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Instagram WhatsApp Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı bir araya mı getirecek?

Sosyal medyanın eski popülerliğinden çok uzak platformu Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, çok ilginç bir haberle gündemde yer alıyor. 2018’in çok kötü geçiren ünlü isim Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı bir araya mı getirecek?

Cambridge Analytica skandalı ve sonrası art arda gelen birçok sızıntı olayıyla kabus gibi bir yıl geçiren Mark Zuckerberg, 2020 yılı için çok ilginç bir plan içerisinde gibi görünüyor. İsimsiz bir kaynağın The New York Times’a verdiği bilgiye göre Zuckerberg, Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp‘ı birbirine entegre etmeyi planlıyor. Böylelikle büyük bir mega platform oluşturmayı planladığı söylenen şirket, kişiler arasındaki iletişimi uygulamalardan bağımsız hale getirmek istiyor deniyor. Bu altyapıyı mümkün hale getirmek için şimdiden görevlendirmelerde bulunduğu dahi söylenen Mark Zuckerberg, yeni dönem için oldukça ciddi görünüyor. Bu yapıda örneğin sadece Facebook hesabı kullanılarak üç farklı uygulamanın da kullanılabileceği belirtilirken, altyapıda tüm iletişimin uçtan uça şifreleneceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Üç uygulamaya da başta ayrı ayrı erişim imkanı verileceği de söylenirken, kişilerin örneğin WhatsApp içerisinde Instagram arkadaşlarıyla konuşabileceği belirtiliyor. Ya da Messenger’dan WhatsApp’a ya da Instagram’a mesaj atılabileceği. Bu kağıt üzerinde oldukça ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, iletişim konusunda çok başlılığı ortadan kaldırmak istiyor

Ancak bu planın hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeme ihtimali de bulunuyor. Üç platformu iletişim konusunda bir araya getirmenin çok zor olacağı da kaynaklar tarafından belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çok da tutmayan IGTV platformu