reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10 Ekim Güncellemesi

Windows 10 Ekim Güncellemesi’ni bekleyenlere güzel haber

Yazılım devi Microsoft, yaşan can sıkıcı sorun nedeniyle Windows 10 Ekim Güncellemesi‘ni kaldırmıştı. Beklenen sürüm şimdi geri geldi.

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay çıkan Windows 10 Ekim Güncellemesi, kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz yapmıştı. Birçok kullanıcı güncelleme sonrasında bazı kişisel dosyalarının kaybolduğunu / silindiğini belirtti. İşte bunun için güncellemenin dağıtımını durduran Microsoft, sorun çözülünce güncellemeyi yeniden kullanıma sundu. Sorunun kesin olarak çözüldüğü konusunda kendisinden emin konuşan firma, kullanıcıları oldukça uzun süre bekletti. Böyle bir sorunun nasıl yapılabildiği halen garip dururken, firma gelecek sürümlerde böyle bir şeyin yaşanmaması için test sürecinde ciddi yenilikler yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Ekim Güncellemesi ile gelen yenilikleri şöyle

Yeni sürüm ilk olarak Your Phone uygulamasını karşımıza çıkarıyor. Bu uygulama, temel olarak Android cihazınızdaki içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Şu an Your Phone ile bilgisayarınızı kullanarak telefonunuz üzerinden mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza bilgisayarınızda göz atabilirsiniz. İndirmesi kapatılan Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın en yeni Surface modellerinden