reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Ekim Güncellemesi

Sorunlu Windows 10 Ekim Güncellemesi’nden beklenen müjdeli haber

Yazılım devi Microsoft, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta yayımlanan Windows 10 Ekim Güncellemesi ile alakalı ciddi bir sorun ile gündeme gelmişti. İşte bu sorun çözüldü.

Windows 10 Ekim Güncellemesi, kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz yapmıştı. Birçok kullanıcı güncelleme sonrasında bazı kişisel dosyalarının kaybolduğunu / silindiğini belirtti. İşte bunun için güncellemenin dağıtımını durduran Microsoft, bugün bir açıklama yaptı ve Windows 10 Ekim Güncellemesi‘nin yeniden yayında olduğunu açıkladı. Dosya silinmesine neden olan sorunu (Known Folder Redirection (KFR) ile alakalı) bulduklarını ve ortadan kaldırdıklarını belirten firma, çözüm konusunda kendisine emin görünüyor. Kişilerin güncellemeyi halen manuel olarak sistemlerine indirmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Ekim Güncellemesi ile gelen yenilikleri hatırlarsak

Yeni sürüm ilk olarak Your Phone uygulamasını karşımıza çıkarıyor. Bu uygulama, temel olarak Android cihazınızdaki içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Şu an Your Phone ile bilgisayarınızı kullanarak telefonunuz üzerinden mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza bilgisayarınızda göz atabilirsiniz. İndirmesi kapatılan Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın en yeni Surface modellerinden