reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10 Ekim Güncellemesi

Windows 10 Ekim Güncellemesi için beklenen haber

Çıktığından bu yana birçok sorunla gündeme gelen Windows 10 Ekim Güncellemesi, bulunan bu sorunların birisinden daha kurtuldu.

Windows 10 Ekim Güncellemesi, hatırlarsınız ilk olarak kullanıcıların kişisel dosyalarını silmesiyle gündeme gelmişti. Microsoft bu yüzden güncellemeyi kaldırmış ve ancak sorun günler sonra çözüldükten sonra tekrar indirmeye sunmuştu. Güncelleme daha sonra ise Apple’ın bulut depolama servisi iCloud ile alakalı bir sorun yaşamaya başladı. Yapılan açıklamalara göre Windows 10 Ekim Güncellemesi, iCloud Paylaşılan Albümler özelliğini bozuyordu. Kişiler güncelleme sonrasında hesaplarındaki fotoğraflara ulaşamaz hale geldi. Konu hakkında bir açıklama yapan Microsoft, sorunun çözümü için Apple ile beraber çalıştıklarını belirtti. İşte bu çalışmalar sonuç vermiş durumda. 7.8.1 sürümüne yükseltilen Windows için iCloud, yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Ekim Güncellemesi önemli yeniliklere sahip

Bunlara baktığımız zaman ilk olarak Your Phone uygulamasını karşımıza çıkıyor. Bu uygulama, temel olarak Android cihazınızdaki içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Şu an Your Phone ile bilgisayarınızı kullanarak telefonunuz üzerinden mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza bilgisayarınızda göz atabilirsiniz. İndirmesi kapatılan Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu (!)