reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Ekim Güncellemesi

Windows 10 Ekim Güncellemesi’nde büyük sıkıntı yaratan problem

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 10 Ekim Güncellemesi‘ni de yayımladı. Ancak sürümde can sıkan bir sorun var.

Şu an sistemlere manuel olarak indirilebilen Windows 10 Ekim Güncellemesi, kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz yapmış durumda. Birçok kullanıcı, güncelleme sonrasında bazı kişisel dosyalarının kaybolduğunu / silindiğini belirtiyor. Bu konuda hızlı davranarak resmi bir açıklama yapan Microsoft, yaşanan sorunu aktif olarak incelediklerini belirtiyor. Sorunun neden kaynaklandığı bilinmezken, güncelleme konusunda çok acele edilmemesi tavsiye ediliyor. İlla yeni sürüme geçeceğim diyenlerin ise kesinlikle yedek alması öneriliyor. Söz konusu dosyalar sistem değil kişisel olduğu için ortada büyük bir sıkıntı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Ekim Güncellemesi neler sunuyor?

Geçtiğimiz gün düzenlenen Surface etkinliği kapsamında tanıtılan sürüm, ilk olarak Your Phone uygulamasını getiriyor. Bu uygulama, temel olarak Android cihazınızda sakladığınız içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Uygulama ile yapılabilecekler halen biraz kısıtlı. Şu an Your Phone ile bilgisayarınızı kullanarak telefonunuz üzerinden mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza bilgisayarınızda göz atabilirsiniz. Herkese açık Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlgili Video

İşletim sistemiyle gelen yeni özelliklerden