reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft Windows 10 Ekim Güncellemesi

Dosyaları sildiği ortaya çıkan Windows 10 Ekim Güncellemesi için beklenen oldu

Yazılım devi Microsoft, dün yayımlanan Windows 10 Ekim Güncellemesi ile alakalı ciddi bir sorun ile gündeme gelmişti. İşte bunun sonucunda beklenen oldu.

Advertisement

Windows 10 Ekim Güncellemesi, biliyorsunuz kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz yapmış durumda. Dün ortaya çıktığı kadarıyla birçok kullanıcı güncelleme sonrasında bazı kişisel dosyalarının kaybolduğunu / silindiğini belirtiyor. Evet doğru okuyorsunuz sistem dosyalarını değil kişisel dosyaları silen sürüm, Microsoft tarafından yayından kaldırılmış durumda. Sorunun daha da büyümemesi için en mantıklı adımı atan firma, şu an aktif olarak bu soruna neyin neden olduğunu araştırıyor. Güncellemenin tekrardan indirmeye ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Ekim Güncellemesi ile gelen yenilikler şunlardı

Yeni sürüm ilk olarak Your Phone uygulamasını karşımıza çıkarıyor. Bu uygulama, temel olarak Android cihazınızdaki içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Şu an Your Phone ile bilgisayarınızı kullanarak telefonunuz üzerinden mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza bilgisayarınızda göz atabilirsiniz. İndirmesi kapatılan Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın en yeni Surface modellerinden