reklamı kapat

POPÜLER

skycouch uçak bileti yataklı koltuk

Konforlu uçuş için ekonomi sınıfında “yataklı koltuk” dönemi: Skycouch

Uçakla seyahat etmek başlı başına konforlu bir eylem ancak daha fazla konfora kim hayır diyebilir ki? Bu fikre odaklanan hava yolu şirketi, geçtiği yataklı koltuk düzeni sayesinde uçak bileti için aldığı her kuruşu sonuna kadar hak ediyor.

“Uzak mesafe seyahatleri için uçakların tercih edilme sebebi nedir” sorusunun cevabı muhtemelen şudur: çünkü çok hızlılar. Uçakla seyahat etmek bu açıdan diğer alternatiflere kıyasla oldukça konforlu. Bu konforu daha da artırmak isteyen bir hava yolu şirketi var. Yeni Zelanda Hava Yolları, artık Boeing 777 ve 787-9 uçaklarında yolculuk eden müşterilerine üç kişilik koltuk sunuyor. Herkes için sunulan yataklı koltuk düzeni, ekonomi uçuşlarına da dahil. Yeni sistemdeki fikir, bebek ve çocuklu yolcuların rahat ettirilmesi üzerine ancak kendini şımartmak isteyen yetişkinler de bu koltuklardan yararlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
uçak

Konforun adı: Skycouch

Yolculuk süresi uçak seyahatlerinde kısa olsa da özellikle de çocuklar, fizyolojik olarak zor zamanlar geçirebiliyor. Üstüne bir de sıkışarak seyahat eden ebeveynler, bu tür durumlar yaşandığında en az çocukları kadar rahatsız oluyor. Yeni Zelanda Hava Yollarının sunduğu konforlu koltuklarla yolcular en azından çocuklarını daha rahat idare edebiliyor. 1,55 metre uzunluğa sahip koltuklar “Skycouch” ismini taşıyor. Koltuklarda çocuk güvenliği için emniyet kemerleri de bulunuyor. 2018’in ortasında geçilen bu sistem, sadece çocuklu yolculara özel değil. Kendini evinde gibi hissetmek isteyenler de bu koltukların sunduğu konfordan faydalanabiliyor. Ekonomi uçuşlarına da dahil olan koltuk eklentileri için özel bir fiyatlandırma bulunuyor. Öncelikle üç koltuk için de uçak bileti satın almanız gerekiyor. Ardından Skycouch’tan faydalanacak kişi sayısına göre; uçuş tarifesi de göz önüne alınarak Skycouch fiyatı veriliyor.

İlginizi çekebilir

Airbus, uçan taksi Vahana’nın ilk uçuş videosu