reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’deki dolar kurundaki dalgalanmayı keşfeden Amerikalılar VPN’e sarıldı

Dolar kurundaki dalgalanma, Amerikalıların Türk Hava Yolları‘ndan alacakları bileti daha ucuza getirmesine ön ayak oluyor.

Amerika ile yaşanan gerginlikle beraber etkilenen ekonomi, dolar kurunda da dalgalanmalara sebep olmuş durumda. Yaşanan gerginlik sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Amerikan teknolojilerine ilişkin boykot uygulanacağını da açıklamış hatta ilk olarak da Apple’ın ismini vermişti. Amerika cephesinde ise kullanıcı tarafında bu döviz kurundaki ciddi dalgalanma fırsata dönüştürülmeye başlanmış gibi görünüyor. Dolar-TL ilişkisini keşfeden kullanıcılar seyahat ederken ciddi bir “indirim” yaratabileceklerinin farkına varmış durumda. Bir Facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan “Seyahat ipucu”, Türk Hava Yolları üzerinden bilet alacakları hedefine oturtuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Hava Yolları VPN dolar

VPN’le konumu Türkiye gibi göstermek

Los Angeles havalimanından İstanbul’a uçuş bakan bir kullanıcı fiyatın 920 dolar olduğunu belirtiyor. Daha sonra tarayıcı geçmişi ve çerezleri sildiğini belirten kullanıcı, VPN aracılığıyla konumunu Türkiye’ye ayarlıyor ve bilete yeniden bakıyor. 3.772 TL‘ye bilet bulduğunu ifade eden kullanıcı biletin o anki kurla yaklaşık 580 dolar olduğunu ve nasıl birden 340 dolar kar ettiğini ortaya koyuyor. Açıklamasının sonuna da “Türk Hava Yolları ile seyahat etmek seçenekleriniz arasında ise konumu Türkiye olarak değiştirip bileti TL ile alın.” diye eklemeden geçmiyor.