reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil devinden şok haber; yüzde 30 zam geliyor!

14 Ağustos 2018

Bu haftanın sona ermesiyle birlikte etiketlere yansıtılacak olan BMW zamları, potansiyel alıcıları bir hayli üzecek gibi görünüyor.

Amerika ile yaşanan siyasi problemlerin bir yansıması olarak son dönemlerin gündemden ve zirveden düşmeyen tek şeyi döviz kurundaki artış. 4’lü rakamlardan başlayıp kısa süre içerisinde 7 TL‘yi aşan bir seviyeye ulaşarak hemen her sektörde hissedilmeye başlanan bu değişimle birlikte ithal ürünlerdeki zam da kaçınılmaz sonuçlardan birisi olarak masada görünüyordu. Otomobil piyasası da haliyle bunu hissedebileceğimiz önemli alanlardan bir tanesi. Kısa süre önce Apple’ın ürünlerine yaptığı gibi ciddi bir zam beklentisi ortalıkta dolanırken bu konuda ilk ciddi adımlardan bir tanesi BMW cephesinden geliyor. Yapılan resmi açıklamayla birlikte duyurulan bu haber grubun diğer üyelerine de çok uzak sayılmaz.

Son gün cuma

Zam sürecinin Borusan Otomotiv tarafından yapılan “Euro ve kur farkı öncesi eski fiyatlarla otomobil sahibi olmak için son 4 gün. Cuma günü itibarıyla otomobillerimize yüzde 30 oranında bir zam gelecektir.” açıklamayla birlikte resmiyet kazandığını söyleyebilir. Tabi ki bu haberi sadece BMW odaklı değerlendirmemek gerekiyor. Grup içerisinde yer alan MINI, Jaguar ve Land Rover gibi diğer önemli markaların da bahsi geçen bu süre içerisinde veye daha sonrasında ciddi zam hamleleriyle karşımıza çıkmaması için de bir neden yok. Tabi ki bu sürece BMW’nin motosiklet departmanını eklemeden geçmeyelim. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir düşüncelerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.