reklamı kapat

POPÜLER

Laserlight Core, bisiklet, LED ışıklı lamba

Bisiklet sürücülerine “dikkat çekici” aksesuar: Laserlight Core [Video]

Hem insan hem de çevre için bisiklet en sağlık dostu ulaşım araçlarından biri biliniyor. Bisikletiniz için düşünebileceğiniz Laserlight Core isimli bu LED ışıklı lamba sayesinde özellikle sürüşü sırasında  güvenliğinizi de artırabilirsiniz.

Üzerinde herhangi bir motor bulunmadığı için çoğu zaman fark edilmemeleri, bisikletlerin en büyük sorunu. İster trafikte ister ara sokakta, büyük motorlu araçlar için bisikletler görünmez bir tehlike olarak algılanıyor. Aslında böyle bir algı oldukça normal çünkü bisikletleri özellikle de kamyon gibi yola epey yukarıdan bakan araçlar içinden fark edebilmek oldukça zor. Televizyonlarda ara sıra kendine yer bulan kör nokta kazaları da olayın ne kadar somut bir ciddiyetle ele alınması gerektiğinin açık bir nedeni.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kör noktalardaki en büyük yardımcı

Neyse ki bunun için hem akıllıca hem de çok eğlenceli bir çözüm var. Bisiklet sürücülerinin gece kör noktalarda fark edilmesini sağlayan LED ışıklı lamba, The Laserlight Core ismini taşıyor. Beryl isimli şirketten çıkan ve hala proje aşamasında olan bu lamba, yol üzerinde bisikletin 6 metre ilerisine yeşil bir bisiklet işaret ışığı yansıtıyor. Şirket, bu ürünü sayesinde bisikletçilerin kör noktalardan daha güvenli kurtulmasını amaçlıyor. USB ile şarj edilebilen LED ışıklı lamba, tek elle bisiklete monte edilebiliyor. Ayrıca su geçirmez olduğu için güvenli bir şekilde yıkanabiliyor. Aralık ayında satışı planlanan lambanın 75 dolarlık bir etikete sahip olacağı düşünülüyor. Dilerseniz buraya tıklayarak lambayı daha yakından inceleyebilirsiniz.