reklamı kapat

POPÜLER

Cyclevision EDGE

Hayat kurtaracak özelliğiyle fark yaratan “çift kameralı” bisiklet kaskı: Cyclevision EDGE [Video]

Bisiklet her geçen güç popülerliğini artıran bir kişisel ulaşım aracı. Ancak biliyorsunuz aktif trafik içerisinde bisiklet kullanmak oldukça tehlikeli. Özellikle arkadan gelenleri görmekte zorlanan sürücüler, Cyclevision EDGE ile artık bu sorunu yaşamayacak.

Kickstarter’da destek arayan en son ürünlerden Cyclevision EDGE, temel olarak bünyesinde iki tane kameranın yer aldığı bir bisiklet kaskı. Üşendiği için ya da büyük geldiği için kaskına GoPro takmak istemeyenler için harika duran kask, genel olarak çok kullanışlı duruyor. İki kamerası da bünyesinde entegre olan kamera, hem ön hem de arkayı aynı an da kayıt altına alıyor. Bu noktada 1920×1080 piksel 30 FPS videolar çekebilen kask, kameralar için gücünü 3.200 mAh pilinden alıyor. Bu pille 3 saate kadar kullanım süren ve microUSB üzerinden doldurulabilen kask, kaza durumlarında kişilere büyük bir kanıt sunuyor. Ancak Cyclevision EDGE‘in çok daha önemli bir özelliği bulunuyor. Kaskın arka kamerasından gelen görüntü anlık olarak WiFi üzerinden akıllı telefonlara aktarılabiliyor. Böylece kişiler telefonlarını (iOS ile Android) gidona takarak dijital bir aynaya kavuşuyor. Bu da gerçekten çok ama çok büyük bir güvenlik artışı getiriyor. Çünkü biliyorsunuz bisiklet sürücüleri arkasını tam olarak göremiyor. Bu altyapı ile sadece telefon ekranına bakarak arka taraf görülebiliyor.

Cyclevision EDGE
Cyclevision EDGE
Cyclevision EDGE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyclevision EDGE binlerce hayatı kurtarabilir

Dahili kamera ve pillerine rağmen hafif olduğu belirtilen kask, gerçekten harika duruyor. Zaten takılması gereken kaskı çok daha işlevsel hale getiren ürün, 80 bin dolarlık hedefin henüz başında bulunuyor. Yapılacak en az 350 dolar bağışla Temmuz ayında elde edilebilen kaskın tanıtım videosu ise sayfanın başında bulunuyor.

İlginizi çekebilir