reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Ekim Güncellemesi

Windows 10 Ekim Güncellemesi çıktı; işte gelen yenilikler

Yazılım devi Microsoft, dün akşam yeni Surface modelleri tanıttı. Ancak firma Windows 10 October Update yani Windows 10 Ekim Güncellemesi‘ni de yayımladı.

Windows 10 Ekim Güncellemesi, popüler işletim sistemi için yapılan altıncı büyük güncelleme konunumda. Baktığımız zaman yeni sürüm ilk olarak tespit edilen her türlü güvenlik açığını ve ufak sorunu ortadan kaldırıyor. Ancak bunlar görünmeyen değişiklikler. Yeni sürümde kullanıcıları memnun edecek sağlam özellikler de yer alıyor. Surface etkinliği kapsamında Yusuf Mehdi tarafından tanıtılan sürüm, ilk olarak Your Phone uygulamasını getiriyor. Esasen geçen ay kullanıma çıkan bu uygulama, temel olarak Android cihazınızda sakladığınız içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android ve aynı zamanda iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı, telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Uygulama ile yapılabilecekler halen biraz kısıtlı. Şu an Your Phone ile telefonunuzdan bilgisayarınızı kullanarak mesaj atabilir ya da telefonda çektiğiniz fotoğraflarınıza telefonunuzda göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herkese açık Windows 10 Ekim Güncellemesi aynı zamanda dosya yöneticisi için siyah temayı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sürüm Android telefonlara kurulacak Microsoft Launcher uygulamasıyla Timeline özelliğini telefonlar için aktif ediyor. Böylece bilgisayarda açılan bir sunuma kolayca telefondan ulaşılabiliyor. Bulut tabanlı “clipboard” özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Bu sayede cihazlar arasında kopyalanan metinler anlık olarak senkronize ediliyor. Yenilenen Skype’ı da karşımıza çıkaran sürüm, kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirecek birçok ufak değişiklik taşıyor.

Windows 10 Ekim Güncellemesi ücretsiz olarak sunuluyor

Direkt olarak sistem içerisinden indirilebilen (Manuel olarak kontrol edilmesi şart) yeni sürüm, tüm Windows 10 kullanıcılarına tavsiye ediliyor. Bir sonraki ana sürümün ise 2019 Mart ayında kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

İlgili Video

İşte Your Phone özelliği