reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Surface Studio 2

Şimdiye kadarki en hızlı Surface bilgisayar: Microsoft Surface Studio 2 [Video]

Kısa bir süre önce Surface modelleriyle ilgili detayları sizlere aktarmıştık. Microsoft, New York’ta gerçekleştirdiği etkinlikte yeni hepsi bir arada bilgisayarı Surface Studio 2’yi tanıttı.

Advertisement

Daha önce piyasaya sürülen Surface Studio ile aynı boyutta olan bilgisayar, 28 inçlik ekran boyutuna sahip. Surface Studio 2, şimdiye kadar piyasaya sürülen en hızlı Surface cihazı olma özelliğini taşıyor. Microsoft yeni ekranın bir önceki ekrandan yüzde 38 daha parlak ve yüzde 22 daha fazla kontrast sunduğunu belirtiyor. Surface Pen, 4.096 basınç hassasiyeti sunarak kullanıcılara çok daha iyi deneyim yaşatıyor. Pascal mimarisine dayanan yeni bir Nvidia işlemcisi sayesinde bilgisayar yüzde 50 daha fazla grafik gücü sunuyor. Bu işlemci sayesinde bilgisayarın özellikle video düzenleme ve oyunlarda iyi performans sergileyeceğini söyleyelim. 2 TB’lık SSD depolama seçeceğine de sahip olan bilgisayarda yedinci nesil Intel Core i7 işlemci yer alıyor. Xbox kumandasına da destek veren Studio 2’nin bağlantı noktaları arasında USB-C’de bulunuyor.

Microsoft Surface Studio 2’nin fiyatı ne olacak?

Microsoft, Surface Studio 2’nin ne zaman satışa sunulacağını açıklamasa da bilgisayarın çok yakında satışa sunulacağını belirtiyor. Intel Kaby Lake i7 işlemcili ve 16 GB RAM’li bilgisayarın başlangıç fiyatı 3.499 dolar.

Çizim yapmayı ve en düzey performans arayanların yeni gözde bilgisayarı

Microsoft, Surface Studio 2 modeliyle özellikle çizim yapanların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Video